Keanu Reeves se musel vyrovnat s velkými osobními tragédiemi!

Za smutnou tváří slavné hvězdy se skrývala bolest z bolestných ztrát.

Někteří lidé mají dramatický osud, kdy je potkává jedna špatná věc za druhou. Herec Keanu Reeves (55) o tom ví hodně.

Už na začátku života hollywoodského herce Keanu Reevese (55) stály neobvyklé okolnosti. Jeho matka rozhodně nepatřila k běžným typům žen, byla to mladá Angličanka, která pracovala i jako striptérka.

Také vás může zajímat ...

Otec pak měl čínsko-havajský původ. Odtud pochází i neobvyklé křestní jméno, které herec dostal. Je totiž právě z havajského jazyka a znamená tam „vánek nad horami“.

Zemřel mu nejlepší kamarád!

Dětství neměl Keanu Reeves zrovna ideální, rodiče se rozvedli brzy poté, co přišel na svět. Otec se mu úplně odcizil, naposledy ho viděl ještě jako kluk – navíc se z něho stal kriminálník. Obchodoval s drogami.

O tom, jak jsou drogy nebezpečné, se později přesvědčil i sám Keanu; nikoliv na sobě, ale na svém dobrém kamarádovi a kolegovi Riveru Phoenixovi (†23). Ten totiž předčasně zemřel právě kvůli předávkování. V té době řešil Keanu další vážný problém ve svém okolí.

Jeho sestře diagnostikovali leukémii a musela podstoupit dlouhý, téměř desetiletý boj. Na rozdíl od dalších neštěstí, která herce potkala, dopadla tahle rána osudu dobře. Keanu se pomalu neměl ani komu svěřit.

Kvůli tomu, jak se v dětství často stěhoval, si nedokázal najít stálé kamarády, a proto se z něho stal celkem uzavřený člověk. Novinářům se vyhýbal, jeho soukromí se příliš nepropíralo. Šířily se i fámy, že dává přednost mužům před ženami, ale k žádnému zásadnímu odhalení v této otázce nikdy nedošlo.

Milovaná Jennifer už nežije.

Byla to sebevražda?

Ženy každopádně hrály v životě slavného herce důležitou roli, a to i v partnerských vztazích. Nejprve byla krátkou dobu jeho partnerkou režisérka Sofia Coppola (49), ale tenhle vztah rychle uvadl.

Spekulovalo se o tom, že se do sebe zakoukali Keanu se Sandrou Bullock (56) v době, kdy spolu natáčeli napínavý film Nebezpečná rychlost. Ani z toho ale nakonec nic nebylo.

Tragický byl vztah herce s Jennifer Syme (†28), pomocnou režisérkou. Keanu s ní udržoval vztah mimo pozornost bulvárních médií, takže o tom, že k sobě patří, se svět dozvěděl, až když dvojice oznámila, že čekají miminko.

Dvojice však žila odděleně a neměla v plánu společnou budoucnost. Těžko říct, jestli by se Keanu rozhodl jinak, kdyby byla možnost dítě vychovávat. Podle ultrazvuku oba věděli, že se narodí holčička. Měla už vybrané jméno.

Miminko se ale narodilo mrtvé. Keanu a Jennifer se zhroutili. Později společně své dítě pohřbili, ale dál se už na veřejnosti jako pár neobjevovali. Zanedlouho došlo k definitivnímu rozchodu.

Na své deprese zůstala Jennifer sama. Za rok a půl způsobila svému bývalému partnerovi další ránu v srdci. Zemřela při autonehodě, když se vrátila nad ránem pro svůj zaparkovaný vůz na jeden večírek.

V krvi jí zjistili alkohol a nebyla připoutaná. Měla v sobě rovněž léky a kokain. Není vyloučeno, že její smrt nebyla nešťastnou náhodou, ale sebevraždou. Tělo Jennifer identifikoval sám Keanu. Ten zrovna prožíval vrchol kariéry po úspěchu filmu Matrix.

Ve slavném filmu Matrix z roku 1999.

Dnes už není sám

Po uvedených tragédiích byl Keanu dlouho sám. V roce 2005 se vrátil ke své bývalé přítelkyni, herečce Autumn McIntosh. Popřel ale fámy, že se s ní tajně oženil.

Později byl vídán s další herečkou Lynn Collins (43), ale ani ona nebyla ženou na dlouhodobý vztah. V rozhovorech s novináři Keanu říkal: „Víte, jsem osamělý muž. Nemám teď ve svém životě nikoho.

Ale pokud to opravdu přijde, tak bych druhou osobu respektovat a miloval. Doufejme, že se mi to splní.“ Zdá se, že se mu to opravdu splnilo, protože momentálně přítelkyni má.

S malířkou Alexandrou Grant (47) ho spojuje nejen soukromé pouto, ale i pracovní: společně vlastní malé nakladatelství. Ačkoliv je Alexandra o dost mladší, kvůli svým šedým vlasům vypadá starší než Keanu. Tomu to ale nevadí; vypadá to, že po letech samoty je konečně šťastný!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...