Kelly Preston už jako šestnáctiletá věděla, že si Johna Travoltu jednou vezme za manžela!

Svatbu si prožili dvakrát, jednou ve své církvi, jednou oficiálně.

Největší slávy dosáhl John Travolta (64) v 70. letech jako diskotékový idol, pak následoval pád, ale kariéru si naštěstí zachránil. V oblasti vztahů to měl klidnější, manželství s Kelly Preston (55) trvá už 27 let.

Slavný americký herec John Travolta (64) si ve své kariéře zažil vzestup do výšky i pád, ze kterého se pak znovu vzpamatoval. Na role vždycky štěstí neměl, ale ty pravé přišly ve správnou chvíli.

Také vás může zajímat ...

Potkali se na place

John byl typický muzikálový herec už od svých šestnácti let, kdy si poprvé zahrál divadlo profesionálně. V roce 1977, když mu bylo třiadvacet let, přišla filmová role, která z něho přes noc udělala hvězdu světových parametrů. Jednalo se o Horečku sobotní noci. John se stal idolem v diskotékovém světě a svůj úspěch další rok ještě zvýraznil dalším filmovým muzikálem: Pomádou.

Ta se tehdy stala nejúspěšnějším filmem všech dob, než ji později překonaly další tituly. V té době visely plakáty s tváří Johna Travolty skoro v každém americkém dívčím pokoji. Výjimkou nebyla ani Kelly Preston(55). Když poprvé viděla Pomádu, bylo jí pouhých šestnáct let. Přesto se při pohledu na plakát s Johnem rozhodla, že si slavného herce a tanečníka jednou vezme za manžela.

Blonďatá kráska ve světě showbyznysu začala nejdříve jako modelka. Pak přišly i nabídky na filmové role a díky jedné z nich měla možnost setkat se s idolem svého dospívání osobně. Jednalo se o snímek Experti, který je už dnes skoro zapomenutou komedií.

Pro Johna a Kelly je ovšem nezapomenutelným, protože právě během jeho natáčení se dali dohromady.

Jméno dcerky u Kelly neprošlo

Johnova kariéra koncem 80. a začátkem 90. let upadala. Z kdysi jasné jedničky byl herec druhořadých romantických komedií. Zato partnerku si vybral dobře. Kelly řekl své „ano“ v září roku 1991. Svatby měli vlastně dvě, nejprve v rámci scientologické církve, kam oba patřili, potom i tu oficiálně platnou. Jako svatební melodii si zvolili známou skladbu z francouzského filmu Muž a žena.

Rok poté, co se vzali, se jim narodil syn Jett (+16). Dalším přírůstkem do rodiny byla dcerka Ella Bleu (18), která přišla na svět osm let po bratříčkovi. Původně se přitom měla jmenovat úplně jinak, Quantas. John totiž vždycky byl velkým fanouškem létání a tak chtěl holčičce dát jméno své oblíbené australské letecké společnosti.

Třeba by se jí to líbilo nebo by jí to nevadilo, ale Kelly řekla jasné „ne“ a John ustoupil. V té době už byl znovu v hollywoodské první lize. Stalo se tak díky roli v kultovním filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí, do které ho obsadil režisér Quentin Tarantino (55). Ten Johna vždy obdivoval, před natáčením se s ním setkal a pořádně mu vynadal za to, co udělal se svojí kariérou.

John si jeho slova vzal k srdci a vyplatilo se mu to.

Umíral mu v náručí!

Malou uměleckou tragédií byl pro Johna film Bojiště Země, natočený podle předlohy zakladatele scientologické církve. Místo trháku to byl naprostý propadák a dodnes budí spíš záchvaty smíchu. Tuhle katastrofu John nějak přešel, daleko krutější a nenávratnější ztrátu ale utrpěl v roce 2009. Během dovolené na Bahamách dostal syn Jett záchvat, který nepřežil. Zemřel Johnovi v náručí.

Chlapec trpěl Kawasakiho syndromem – nemocí cév, která může i u dětí a dospívajících způsobit srdeční zástavu. Aby toho nebylo málo, společně s Kelly se stal ještě obětí vydírání. Kdosi jim vyhrožoval, že dá novinářům fotografie mrtvého Jetta. Pachatelé byli naštěstí dopadeni, jednalo se mimo jiné i o političku, která se pak musela vzdát kariéry.

Se smrtí syna se manželská dvojice vypořádala tak, že se pokusili o další miminko – a podařilo se jim to! Rok po tragické ztrátě přišel na svět další syn.

Ačkoliv se občas vyskytnou spekulace o tom, že se pár rozchází, dodnes tvoří John a Kelly jeden z nejstabilnějších hollywoodských párů.

Jak to má John Travolta se vztahem k mužům?

Hvězdy stříbrného plátna žijí svůj život pod společenským drobnohledem a žádný skandál se neutají. Rovněž John jich za ta léta pár měl. Týkaly se například jeho sexuálního vztahu k mužům. Byl nachytán v nočním klubu, v dámských šatech, převlečený za prostitutku. Řeči o případné homosexualitě přiživily stížnosti několika masérů, že je John obtěžoval.

Jeden čas to vypadalo, že Kelly s jeho výstřelky došla trpělivost, ale rozchod se nekonal.

Možná i proto, že zasáhla jejich společná církev?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...