Kiefer Sutherland-Měl si brát Julii Roberts, ale dostal kopačky

Utrácí miliony, střídá ženy, má se prostě dobře. Ale proč tak pije? Narodil se přece do dobré rodiny a měl cestičku jako umetenou…

Nemohl skončit jinak než jako herec. Je totiž dítětem dvou kanadských herců, Donalda Sutherlanda (84) a Shirley Douglas (†86). Kiefer se narodil v Londýně, s rodiči se v šesti letech přestěhoval do Kalifornie, ještě později do Kanady. Na filmovém plátně se objevil už v roce 1983 – po boku slavného otce.

Také vás může zajímat ...

Byla to malá rolička, ke hvězdám mladého herce až později vystřelil snímek Mladé pušky, western, v němž si zahrál kovboje.

Významným počinem pak byl v roce 1990 snímek Hráči se smrtí režiséra Joela Schumachera (80) – a nezapomenutelně ovlivnil také hercovo soukromí.

Nevěsta zmizela

Snímek vypráví o medicích, kteří na sobě dělají přísně zakázané pokusy: uvádějí se do stavu klinické smrti, a snaží se tak přijít na to, zda existuje posmrtný život. Minuty strávené v klinické smrti vyvolávají ve studentech stísňující vzpomínky a nutí je přemýšlet o závažných chybách, které v minulosti udělali a které nyní paradoxně ohrožují jejich duševní rovnováhu a vlastně také životy.

Snímek byl hvězdně obsazen, vedle Kiefera se tu objevil také Kevin Bacon (61) či William Baldwin (57) a v první řadě – medičku Rachel představovala Julia Roberts (52). Jednalo se o jeden z jejích prvních filmů, v témže roce natočila též kultovní Pretty Woman. Julia a Kiefer se seznámili během natáčení Hráčů se smrtí a byla z toho láska jako trám. Datum svatby stanovili na 14.

července 1991. Velkolepá hollywoodská svatba se však nekonala, Julia ji zrušila pouhé tři dny před stanoveným datem. Přistihla prý budoucího manžela při nevěře se striptérkou – a bylo po všem. Julia si našla náhradu v podobě Kieferova kamaráda, se kterým utekla do Irska. Skončilo to ale jen krátkodobým románkem. Kiefer, jak se ukázalo, nemá talent pro to, aby si partnerku udržel.

Jeho první manželkou se stala Camelia Kath (65), manželům se narodila dcera Sarah Jude (32). Brali se v roce 1987, svazek se rozpadl v době, kdy Kiefer natáčel Hráče se smrtí, jak už bylo řečeno, seznámil se s nádhernou Julií Roberts a spálil kvůli ní mosty. Manželství s dítětem hodil za hlavu, aby vzápětí definitivně přišel také o hvězdu filmu Pretty Woman.

V roce 1996 se herec oženil podruhé, ale už tři roky po svatbě žili manželé odděleně, což nevyhnutelně spělo k rozvodu. Soudní jednání odhalilo, jak vlastně Kiefer zachází s penězi, za co utrácí. Všichni valili oči. Ukázalo se, že umělcovo jmění činí v přepočtu stovky milionů korun, že za zábavu herec utratí dvě stě tisíc korun měsíčně. „Mám za sebou krach dvou manželství.

Manželství je prostě něco, v čem nejsem zrovna dobrý.

Jsem báječný přítel, ale v manželství nevidím budoucnost,“ prohlásil krasavec proslulý neschopností udržet si vztah.

24 hodin

Co se ho však drží, jsou peníze, mimo jiné i díky akčnímu americkému seriálu 24 hodin, v němž ztvárnil hlavní roli agenta Jacka Bauera. Seriál probíhá v reálném čase, kdy vždy dvacet čtyři dílů ukazuje dvacet čtyři hodin agentova života. Skládá se z devíti řad a vysílala jej televize Fox od roku 2001 do roku 2014.

I proto se nelze divit, že představitel Jacka Bauera žije rozmařilým životem, který se s manželstvím neslučuje. Kanadský herec s britskými kořeny je zároveň vášnivým milovníkem country hudby a výborným kytaristou, kytary dokonce sbírá. Vydal už dvě studiová alba country hudby. „Tohle jsou osobní příběhy mého života,“ říká o svých písních.

„I když mám v životě štěstí, jsou věci, kterým se vyhnout nedá – vaši přátelé umírají, něco vás hodně zklame, někdo vám zlomí srdce. Doufám, že moje písničky pomohou mně i publiku uvědomit si, že nikdo z nás v tom nejede sám. V tom je jistá úleva.

Alespoň pro mě,“ svěřuje se fanouškům hvězda filmu Telefonní budka.

Proč piju?

Problémy s alkoholem přiznal už dávno. Viní z nich právě seriál 24 hodin. Přiznal, že alkoholem zaháněl vyčerpání po čtrnáctihodinových pracovních dnech. Více než polovinu dne trávil nepřetržitě natáčením. „Je to docela nebezpečné, když si člověk myslí, že po tvrdé práci je schopný získat zpět energii tím, že se zpije do němoty,“ řekl.

„Domněnka, že člověka alkohol nakopne, je jedním z hlavních bodů knih o problémových alkoholicích. Jeden den si dávám do nosu a druhý den si říkám, bože, nedovol mi to příště udělat zas.

Proč to teda zatraceně dělám znova a znova?“ ptá se sám sebe.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...