Kim Basinger trpí od dvaceti let příšerným strachem!

Odmítla domluvenou roli a málem jí to stálo všechny peníze!

Svoji největší slávu si herečka Kim Basinger (65) užívala v osmdesátých letech, kdy po vyzývavé plavovlásce toužili muži z celého světa!

Maminka blonďatého erotického idolu 80. let Kim Basinger (65) byla herečkou a tanečnicí, otec jazzovým hudebníkem. Talent tedy podědila v genech po obou rodičích. Nebylo jí to ovšem moc platné, už od doby dospívání všichni brali Kim jen jako další povrchní krásnou blondýnku. Zajímalo je to, co je na povrchu a ne její osobnost.

Také vás může zajímat ...

Mickey jí byl protivný!

Než jí bylo osmnáct, vyhrála soutěž krásy v rodném městě. Odjela pak do New Yorku studovat herectví a současně si přivydělávala zpíváním v nočních klubech. Nechala se nafotit i pro pánský magazín Playboy. Zajímavé je, že přes to všechno o sobě vždy mluvila jako o stydlivé a plaché ženě. Ve filmu se prosadila hned první rolí, ve které si současně splnila jeden velký sen.

Už v době dospívání se jí líbily akční snímky s postavou agenta Jamese Bonda, tak jak ho hrál Sean Connery (88). Ten s natáčením bondovek skončil už začátkem 70. let, když Kim ještě nebylo ani dvacet let. Po letech ale udělal ještě jednu výjimku a natočil film Nikdy neříkej nikdy. Tehdy už třicetiletá Kim byla vdaná.

Její manžel byl ovšem tolerantní, takže by nejspíš nějak překousl, kdyby si plavovlasá kráska prožila se Seanem nějaký románek. I v další roli na sebe Kim upozornila víc svým vzhledem než výkonem: bylo to v provokativním erotickém romantickém snímku 9 ½ týdne. Partnerem herečky ve slavném filmu byl Mickey Rourke (66).

Ačkoliv to na plátně mezi nimi sexuálně jiskří, ve skutečnosti prý Kim svého kolegu nesnášela, protože páchl cigaretami a alkoholem.

Druhý manžel ji hodně zklamal!

Krutý záchvat v supermarketu

Za maskéra Rona Brittena (79) se Kim provdala ještě předtím, než se stala slavnou. Neměli spolu ale děti a tak byl rozvod po devíti letech manželství snadný. Ron se přitom původně jmenoval Snyder, ale nechal se kvůli ní přejmenovat, aby měli oba stejné iniciály příjmení.

Stál za Kim i v těžkých chvílích, kdy herečka bojovala s psychickou nemocí zvanou agorafobie – tedy se strachem z veřejného prostranství. „První záchvat jsem dostala při udělování Oscarů, když mi bylo dvacet. Nevěděla jsem, co to má znamenat. Celé dny jsem se schovávala ve svém pokoji a nevycházela jsem z něj,“ líčila v jednom rozhovoru.

Když pak dostala záchvat v jednom supermarketu, nezvládla několik týdnů vůbec vyjít z bytu. Pro povolání herečky, často vystavované pózování před fotoaparáty novinářů a nucené zúčastňovat se velkých propagačních akcí, je to dost problém. Další nepříjemností v životě Kim byl finanční průšvih.

Když odmítla smluvně domluvenou roli ve skandálním filmu Helena v krabici, stálo jí to v polovině 90. let tolik peněz, že málem zbankrotovala.

Musela se každopádně zbavit velké části svého majetku!

Vztah plný skandálů

Druhé manželství s hereckým kolegou Alecem Baldwinem (60) se co do klidu s tím prvním nedalo vůbec srovnávat. Narodila se jim sice dcerka, ale to bylo tak jediné, co vypadalo normálně. Hádky a skandály byly na denním pořádku, vznětlivý Alec často napadal novináře a hvězdný pár měl mezi svými domácími mazlíčky prý i vlka.

Když pak Kim došla s manželem trpělivost a podala žádost o rozvod, rozpoutala tím další kolo brutálních sporů. Alec jí pomlouval, vyhrožoval smrtí jejímu právníkovi a dokonce urážel jejich společnou dcerku. V knize, kterou potom o manželství s Kim napsal, obvinil svoji exmanželku z toho, že si za každou cenu vždy tvrdě prosazovala své názory.

Ani tahle zkušenost ale slavnou herečku neodradila od dalších vztahů. Ze snů o manželství jí sice Alec Baldwin definitivně vyléčil, milencům se ale nebránila – byl mezi nimi mimo jiné i její dlouholetý kadeřník.

Čas zahojí všechny rány a tak se po letech smířila i s Alecem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...