Klíšťata se přemnožila: Bezpečnost a včasnost je klíčová ochrana!

Aktivita klíšťat je nadprůměrná díky teplé zimě nadprůměrně vysoká. Musíte se především účinně chránit při pohybu v přírodě. Velmi vhodná je aplikace repelentů proti klíšťatům, a to především na boty, ponožky, kalhoty, případně i na kůži. Po návratu domů je nutné se důkladně prohlédnout, nejlépe za asistence druhé osoby.

Učiňte tak vždy, pokud jste se pohybovali v travnatých či křovinatých porostech, po nezpevněných cestách. Klíšťata se nejčastěji přisávají v podkolenních jamkách, podpaží, za ušima, na hlavě ve vlasech, v tříslech a v intimních partiích. Obdobnou prohlídku je třeba provést i následující ráno.

Klíště přenáší lymeskou boreliózu, proti které neexistuje očkování a pro úspěšnou léčbu onemocnění je nejdůležitější včasná diagnóza a okamžitá léčba.

Také vás může zajímat ...

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...