Klobásková pizza se salámem

Pizza je velice vděčný pokrm a navíc správně připravené těsto unese snad všechny druhy nejen uzenin, ale i zeleniny.

Ingredience: 2 nožičky klobásy, 150 g salámu, 150 g nastrouhaného sýra, 3 rajčata, 1 paprika, kečup

Také vás může zajímat ...

Těsto: 500 g mouky, 300 g chladné vody, 5 g vlažné vody, 15 g soli, 5 g droždí

Postup: Do vlažné vody dáme droždí, promícháme a necháme, aby vzešlo. Mouku si rozdělíme na větší a menší díl. Do menšího přidáme vzešlý kvásek a dobře promícháme. Pak přidáme sůl dokonale rozpuštěnou ve zbytku vody a pomalu budeme přidávat zbytek mouky. Těsto musíme propracovávat, dokud se nepřestane lepit na prsty.

Přikryjeme ho utěrkou a necháme odpočívat. Asi po deseti minutách ho propracujeme a necháme dalších 5 minut odpočívat pod utěrkou. Proces opakujeme ještě několikrát a intervaly můžeme prodlužovat. Těsto by mělo být odležené asi tak 12 hodin, není to nezbytné, ale je to lepší.

Dvě hodiny před pečením těsto rozdělíme na 2 bochánky, přikryjeme je folií a necháme je ještě při pokojové teplotě odpočívat. Rozválené těsto potřeme kečupem, poklademe plátky šunky, nakrájenou klobásou na kolečka, pokrájenými rajčaty, posypeme strouhaným sýrem a dáme zprudka péct, dokud není propečená.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...