Kočkování s kočkou

Hra není jen zábava a způsob, jak vyplnit čas, ale je i důležitou součástí péče o zdravý tělesný i duševní vývoj kočky. Stačí čtvrthodinka každý den.

Hraní zvyšuje tělesnou zdatnost, přináší duševní vyrovnanost, motivuje k učení, podporuje představivost a pomáhá rozvíjet nejrůznější schopnosti. Zvlášť u malých koťátek je hra velmi důležitým prvkem v jejich životě, protože se při ní naučí mnoha dovednostem a získají cenné zkušenosti do života.

Také vás může zajímat ...

1 Kočky milují hry, při kterých mohou vybít svoji bezednou energii, milují lov a rychlost, a proto byste právě na toto měli při výběru hraček pamatovat. Nejlepší jsou ty hračky, které umožňují společnou hru s vámi.

Vyzkoušet můžete třeba oblíbené kočičí mávátko s barevným peřím a třeba i rolničkou, kterým upoutáte pozornost kočky, vzbudíte v ní lovecké instinkty a vyhecujete ji ke hře.

2 Další hračkou, kterou kočky milují jsou balonky, které budete kočce házet, ona je bude lovit, pohazovat si s nimi a některá kočka dokonce i aportovat.

Na výběr jich je nepřeberné množství – z tvrdé gumy, látky, plyše, hladké, ježaté nebo takzvané hopíky, které kočky obzvlášť uchvacují. Hra s míčkem obecně podporuje schopnost koordinace a duševní i fyzický rozvoj.

3 Kočičí tunely a všelijaké roury ocení zejména kočky, které se rády schovávají. A takových je naprostá většina. Tunely bývají nejčastěji vyrobené ze šustivé látky, mají různé otvory a navázané hračky, a tak zlákají ke hře i jinak rozumnou či lenivou kočku.

Při hře v kočičím tunelu můžete využít mávátko, kterým budete kočku do tunelu lákat, a ona na něj bude číhat a lovit ho.

4 Myší nemá žádná kočka nikdy dost. Ať už jsou vyrobené z látky, srsti nebo ze sisalu, ať pískají nebo ne, jsou malé nebo větší, kočka si s nimi vždy vyhraje dlouhé hodiny.

Hraní s myší podporuje tělesnou i duševní svěžest, zostřuje lovecké schopnosti kočky a pomáhá uvolňovat přebytečnou energii.

5 Neodmyslitelnou součástí bytu by mělo být kočičí škrabadlo, které slouží zejména k obrušování drápků kočky.

Pokud však bude větší a prostornější, využije jej kočka i ke hře. Bude po něm moci šplhat, balancovat, skákat a pozorovat dění v bytě i na ulici pěkně z výšky.

6 I když je hra s kočkou velice zábavná a kočka vás svými „kousky“ často rozesměje, nesmíte zapomínat na to, že i hra má svoje pravidla, která je třeba dodržovat.

Patří k nim například zákaz nadměrného kousání a škrábání lidské ruky, zakázaným místem může být i kuchyňská linka, jídelní stůl, pohovka, postel a podobně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...