Koho obvinila ze své nemoci?

Koncem února se Michaela Kuklová (52) svěřila veřejnosti, že bojuje s rakovinou prsu. Od začátku byla k fanouškům velmi otevřená a působila pozitivním dojmem. Nyní však přišla s úvahou, která mohla její příznivce zklamat. „Těch deset let soudů. Nedivím se, že mám tuto nemoc, protože je hormonální a stresová,“ prohlásila pohádková Jasněnka.

Život po boku Jiřího Pomejeho (†54) nebyl pro herečku zrovna snadný, bylo ale nutné dávat nemoc za vinu tomuto vztahu? Zejména s ohledem na to, že Pomeje sám podlehl rakovině a v závěru života nesmírně trpěl?

Také vás může zajímat ...

Rakovinu nikdo neodhalil

Už nějaký čas měla Kuklová podezření, že se s ní děje něco zlého. Zhruba tři roky prý cítila změny v citlivosti prsu. Dokonce měla mít podezření přímo na rakovinu. Až o dost později pak objevila jakési tvrdnutí žláz, nepravidelný útvar, ale žádnou bulku. Když však mamografické vyšetření nic neukázalo, uklidnila se.

„Nevím, jak vy, ale já neměla ani tušení, že existuje druh karcinomu, který nemusí být vidět ani na mamografu, ani na sonu,“ divila se herečka s tím, že si po vyšetření myslela, že je zdravá.

Chorobu nastartoval stres

Po čtvrt roce šla ještě Kuklová na sono, kde si hned dvě lékařky prohlížely její snímky, a dokonce podstoupila další mamografické vyšetření. Ani to ale nic neukázalo a rakovinu nakonec potvrdila až biopsie. Nádor byl podle slov herečky už opravdu velký. Míša podstoupila operaci obou ňader a odebrání dvanácti uzlin.

Kuklová si je jistá, že rakovinu odstartovaly problémy během vztahu s Jiřím Pomejem.

Léta hromadící stres se projevil tímto způsobem.

Hrozivé dluhy

Po boku bývalého manžela prožila hezké chvíle, ale i mnoho ošklivého. O některých krititických momentech raději mlčí, přiznala však vyčerpávající soudní spory. Pomeje si půjčil milionové částky na dokončení snímku Andělská tvář a dostal se do velkých finančních problémů. Film nebyl úspěšný. „Soudy se táhly deset let a čelila jsem těm šedesáti milionům dluhů z postu manželky,“ říká Míša.

Prý léta cítila obrovskou křivdu, protože ona si přece žádné peníze nepůjčila.

Čelila exekuci na svém rodném domě a představa, že by o všechno měla přijít kvůli chybě někoho jiného, ji srazila na dno.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...