Kolébka historie a turistický ráj Jižní řecké ostrovy

Jižní část řeckých ostrovů je skvělý tip pro závěr sezony, teplo tady vydrží dlouho. Kdo dává přednost dovolené bez velkého ruchu, měl by zamířit sem.

Také vás může zajímat ...

Milos Ostrov zamilovaných

Málokdo sem jede sám, o ostrovu se říká, že pár, který ho navštíví, už zůstane spolu. Pobřeží nabízí asi osmdesát pláží, většinou romantických. K těm nejvyhledávanějším patří pláže Paliochori a Hivadolimni. Ostrov je zbytkem ohromného kráteru, a tak jsou pláže nezřídka obklopené skalisky, oblouky a jeskyněmi, třeba okolí jeskyně Sarakiniko.

Nedaleko byla nalezena slavná socha starého Řecka, Venuše Miloská.

Naxos Místo tradic

Pravé místo pro objevitele. Jako by se zastavil čas, turistů je tady snesitelně. Ostrov není velký, asi jako Praha. Na půjčeném kole objedete nenáročnou projížďkou plážičky i vnitrozemí, abyste navečer zamířili do hlavního města Chorasu. Před západem slunce byste měli stihnout průhled 2 600 let starým oknem bývalého paláce.

Pak už vás pohltí uličky s tavernami a čerstvými rybami.

Kos Kolébka lékařství

Domorodci jsou pyšní na prvního známého lékaře Hippokrata a rozvaliny jeho nemocnice. Ale památek je tady, kam se oko podívá. Navíc jsou všechny blízko. Když obejmete Hippokratův platan, možná vás to uzdraví. Plážím se nevyhnete, jedna velká pláž je vlastně kolem celého ostrova.

Nikdy si tu ale neobjednávejte tureckou kávu, jinak vám ukážou na nedaleké pobřeží Turecka a odseknou – tak si přeplav!

Rhodos Ostrov slunce

Uchvátí vás půvabná městečka s křivolakými uličkami, jakým je Lindos, který má i svoji vlastní Akropoli. Udiví vás Prasonisi, místo, kde se setkávají vlny dvou moří. Nebo Kamiros, velké město, které zbořilo před tisícem let zemětřesení. V srpnu můžete vidět v oblasti Petaloudes tisíce vzácných pestrobarevných motýlů.

Ale hlavně si užijete nádherných pláží se skalisky.

Santorini Romantický „kýč“

Dortík na sopce. Většina fotografií z Řecka, které jste viděli, jsou odtud. Bílé domečky a kapličky s modrými střechami v kontrastu s černou skálou. Ideální místo na výlet, možná na svatbu, pokud na to máte. Ale být tady 14 dní, to asi ne. Městečko projdete za den a je tu dost draho. Pláže jen černé.

Kréta Sídlo řeckých bohů

Prý je tady nejzdravěji z celé Evropy. Kréta je největší řecký ostrov s bohatou historií. Najdete tu překrásné písečné pláže, antické památky, malebné vesničky i obrovské skalnaté soutěsky. Rozmanitost dělá z ostrova ideální místo pro dovolenou, ať už máte rádi pláže, nebo spíš poznávání. A pochutnáte si tady, na mořských plodech.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...