Kontryhel je nejlepší bylina pro ženy

Kvůli kapičce rosy na každém listu, který tato rostlina vylučuje, se jí říkalo „malá čarodějka“. Je mocná v léčbě všech ženských potíží.

Od doby křesťanství je tato bylinka zasvěcena Panně Marii, a to se odráželo i v jejich lidových názvech. Uplatňuje se nejen při poruchách menstruace a při výtoku, ale také při nepravidelnosti v létech přechodu, pomáhá překonat potíže memopauzy či při veškerých obtížích ženských pohlavních orgánů. Kontryhel působí svíravě a velmi rychle uzdravuje.

Také vás může zajímat ...

Používá se též jako prostředek, který odvádí vodu a posilňuje srdce, při horečkách, zhnisaných ranách, při zanedbaných vředech. Také po vytržení zubů se doporučuje kontryhel jako nejlepší prostředek. Po vícenásobném vyplachování zahojí ránu v průběhu jediného dne.

Kontryhel odstraňuje slabost svalů, končetin a pomáhá při chudokrevnosti.

Pijte kontryhel s kokoškou

Čaj z kontryhelu je všelékem při všech ženských nemocech a spolu s kokoškou pastuší tobolkou pomáhá i při vyhřeznutí dělohy a tříselné kýle. Pijí se čtyři šálky čaje přes den po doušcích, a to nejlépe z čerstvě natrhaných rostlin. Kromě toho masírujeme příslušné místo tinkturou z pastuší tobolky. Naši předkové používali rostlinu také při epilepsii.

Zvenku hojí kontryhel rány, bodné i sečné, když na ně tuto bylinku rozmělníme. Je možné jej použít při obezitě. Dva až tři šálky denně působí velmi účinně. Kontryhel vám také poslouží, když má někdo špatný spánek a často by jej měli pít lidé trpící cukrovkou. Kontryhel spolu s pastuší tobolkou léčí chřadnutí svalů a jejich ochablost.

Tato velmi hodnotná bylinka se nasazuje i při skleróze multiplex.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...