Kosmetické mýty

Kolem kosmetiky existuje celá řada mýtů a polopravd, na které je dobré podívat se blíže. Prozradíme vám, čemu můžete věřit a co je holý nesmysl.

Mastná pleť nepotřebuje hydratovat? Opravdu se neobejdete bez nočního krému? A co je pravdy na tom, že se kosmetika musí střídat, aby nepřestala fungovat? Seznamte se s nejčastějšími kosmetickými mýty.

Také vás může zajímat ...

Oleje nejsou pro mastnou pleť

Pleťové oleje pomáhají regulovat přirozený proces tvorby mazu v pokožce, a proto jsou vhodné pro všechny typy pleti. Pokud vám po jejich aplikaci zůstává na obličeji mastný film, nejspíš jste to přehnala s množstvím. Stačí totiž jen jedna kapka.

Hutnější krém lépe hydratuje

Vlastně je to skoro naopak. Příliš hutné krémy pleť zatěžují, často brání její přirozené exfoliaci (proces odstraňování vrchní vrstvy odumřelých buněk pokožky) a jen pro málokterý typ pokožky jsou skutečně vhodné. Drtivá většina hydratačních krémů se vyrábí ve velmi lehounké konzistenci, případně jako gelové sérum.

Přípravky se musí střídat

Také se k vám doneslo, že si pleť časem zvykne na konkrétní produkt, který pak ztrácí svůj účinek, a proto je nutné jej po čase vyměnit za jiný? Není to pravda. Pleť si nezvyká, ale mění se na základě například ročního období, změn teplot nebo vašeho věku.

A proto klidně svůj oblíbený krém, šampon či odličovací mléko používejte dál, do doby, dokud to bude příjemné vám i vaší pleti či vlasům.

Na noc jen noční krém

Na to, abyste pleti dodala před spaním potřebnou hydrataci, ve skutečnosti nepotřebujete speciální noční krém. Jedinou podmínkou, kterou by měl váš krém plnit, je schopnost hydratace a pozor, absence UV faktoru. Jakkoli je v denním krému užitečný, na noc ho rozhodně vynechejte. Přidaný faktor totiž může nepříjemně zatěžovat pleť.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...