Kosmetika s vůní kávy

Jak se zkrášlit

Káva vás dobije energií, ale poslouží i jinak.

Český „turek“ se dnes už moc nepije, ale zbytky po kávě najdete v každém klasickém kávovaru. Nevyhazujte je. Dají se využít mnoha způsoby.

Jak lógr, tak i samotná káva jsou skvělí pomocníci při péči o pleť a vlasy. Můžete z nich vyrobit různé masky, peelingy, zábaly či obklady – během chvilky a doslova za hubičku.

Na problematickou pleť

Káva je odjakživa známá svými blahodárnými účinky. Ostatně, vyzkoušejte si to na vlastní kůži.
Vyrobte si kávovou masku, která zlepšuje strukturu pokožky a její celkový vzhled. Recept je velmi snadný: smíchejte jednu polévkovou lžíci mleté kávy s jednou lžící bílého jogurtu, naneste na tvář (případně i na krk a dekolt) a nechte působit minimálně pět minut. Potom obličej opláchněte vlažnou vodou. Tato maska je zvlášť vhodná pro mastnou pleť se zarudlými pupínky (což nebývá jen problém náctiletých, ale i žen v období menopauzy).

Pro jemnou a hladkou kůži

Zarudlá místa, pupínky nebo suchá kůže se však mohou objevit na pokožce celého těla.
V tom případě použijte kávový peeling. K jeho přípravě vám postačí čtyři polévkové lžíce mleté kávy a pět lžic olivového oleje. Tyto suroviny smíchejte a vytvořte z nich směs, kterou naneste na postižená místa. Nemáte-li zrovna po ruce olivový olej, můžete místo něj použít med. Směs by pak ale mohla být příliš hustá, proto je dobré zředit ji malým množstvím vody. Naneste ji na pokožku pokaždé, když se osprchujete, a nechte ji působit přibližně deset minut. Potom ji spláchněte vlažnou vodou.

A1
Lógr ze šálku dobře poslouží jako voňavý peeling.

Proti nepěkným ďolíčkům

Celulitida dokáže potrápit skoro v každém věku, riziko vzniku „pomerančové kůže“ totiž zvyšují hormonální změny. Tento problém se tedy objevuje nejen v dospívání nebo během těhotenství, ale také v období menopauzy nebo při užívání hormonální antikoncepce. Mezi další rizikové faktory patří nedostatek pohybu a malý příjem tekutin, což bývá celkem častá „bolístka“ zejména u žen středního věku. Proti vytváření „pomerančové kůže“ výborně působí tonizující účinky kávy. Nejde jen o její chemické složení, ale i mechanické působení drobných zrníček. Udělejte si občas masáž – stačí nanést trochu kávové sedliny na houbičku nebo žínku a kritická místa promasírovat..

Na unavené oči a opuchlá víčka

Probudila jste se ráno s opuchlými víčky? Ať už za to může nevyspání, nebo něco jiného, pomůže vám káva. Opatrně naneste trochu lógru na víčka a nechte asi deset minut působit. Lógr víčka zatěžká, proto je vhodné při jeho aplikaci ležet ve vodorovné poloze. Pokud se bojíte, že se vám drobná zrníčka dostanou do očí, udělejte to jinak: namočte kosmetické tampony do vlažné kávy a přitiskněte si je přibližně na patnáct minut na oči. Potom víčka pořádně opláchněte.

Pro zdravé a silné vlasy

Mnoho žen trápí nadměrné padání vlasů, za kterým dost často stojí stres a různé psychické problémy. Káva pomáhá posilnit vlasové folikuly (váčky). Zanechává vlasy nejen krásně čisté a bez lupů, ale podporuje krevní oběh, a tím také růst vlasů, a zabraňuje jejich vypadávání. Stačí, když si vmasírujete uvařenou kávu do pokožky hlavy nebo ji rozprašovačem nastříkáte na vlasy a necháte působit přibližně třicet minut. Dokonce si vlasy nemusíte hned běžet umýt. Klidně to nechte až na druhý den. Uvidíte ten účinek.

A2
Víte, jaké využití ještě káva má?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...