Koupel proti stresu 2 v 1

Horká koupel přijde v sychravém počasí vždycky vhod. Vyzkoušejte citronovou lázeň, která uvolní stres a navíc prospěje i vaší pokožce.

Stres snižuje odolnost proti nemocem, a projevuje se i na pleti. Napusťte si vanu, naložte se do ní a odpočívejte. Základem kvalitní koupele je správná teplota vody, která by měla být jen o pár stupňů vyšší, než je tělesná teplota, každopádně by neměla přesáhnout 38–39 ° C. Příliš horká voda totiž pokožku vysouší a ta se potom může loupat.

Také vás může zajímat ...

A jak si ji připravíte?

Citronová koupel funguje proti stresu a zlepší vám náladu. Toto kyselé ovoce má totiž povzbuzující účinky, zlepšuje soustředění a pomáhá odbourat nahromaděný stres. Ovocné kyseliny v něm navíc působí i jako jemný peeling, který vaši pokožku krásně vyhladí.

Do lázně vlijte vymačkanou šťávu z jednoho citronu a přidejte ještě tenké plátky ze dvou citronů. Aby byl účinek dokonalý, okolo vany si zapalte pár svíček a pusťte si nějakou příjemnou relaxační hudbu. V lázni setrvejte 20–30 minut.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama