Kouzlo lapače snů

Podpořte pozitivní energii a zažeňte zlé sny.

Podle některých lidí nemají lapače snů magickou moc a jde jen o pověru. Původní obyvatelé Severní Ameriky v jejich sílu ale věří.

Každý lapač je výjimečný a jedinečný. Používá se jako talisman zavěšený nad postelí nebo v blízkosti okna a dveří. Má zachytávat zlé sny a potom je ničit Sluncem. Lapač snů však můžete používat i jako amulet. Pokud ho budete nosit při sobě, měl by vás ochránit před negativní energií a zlými duchy.

Také vás může zajímat ...

Dávná historie

Lapače snů pochází z časů před Kryštofem Kolumbem. Mohl je vyrábět jen šaman, i když podle pradávného příběhu vyrobil první lapač snů úplně někdo jiný. Indiánská legenda kmene Siuxů vypráví o ženě, která neuměla utěšit své dítě.

Plakalo i ze spánku, a tak se rozhodla jít za indiánskou stařenou a poprosila ji o pomoc. Ta jí poradila, aby vyrobila talisman pro spokojený spánek. Od té doby dítě pokojně spalo, a tak se zrodil první lapač snů.

Lakotská legenda zase vypráví příběh šamana, který měl při svých modlitbách na vrcholu hory vidění. Zjevila se mu pavoučí žena Iktomi a promluvila k němu posvátným jazykem.

V rukách držela vrbové proutky, koňské vlasy, pírka a korálky, a jak tak hovořila, pletla u toho lapač. Podala ho šamanovi a řekla mu: „Tato síť je dokonalý kruh a v jeho středu je díra.

Používej ho pro sebe a svůj lid, pomůže vám dosáhnout cíle a zhmotnit vaše sny a vize. Pokud budete věřit v sílu Velkého Ducha, tato síť zachytí všechno pozitivní a všechno zlé proklouzne dírou v jejím středu. Od té doby Lakoti používají lapače snů.

Pochází z Atlantidy?

Kromě indiánských legend je zmínka o lapačích snů i v textech o bájné Atlantidě. Podle historičky D. Cooperové využívali lapače snů atlantičtí veleknězi na výklad snů.

Tvrdí se, že je do domorodé americké kultury přinesl právě atlantský velekněz Imhotep, který patřil do kmene Čerokijů, když Atlantidu opustil. Dodnes ho proto označují jako znak strážců pradávné moudrosti země.

Ideální je lapač umístit nad vaši postel. Nikdy ne však nad nohy!

Z čeho se vyrábí

Původní obyvatelé ho vyráběli z vrbových proutků, které zavázali do tvaru kruhu a vypletly tenkým provázkem. Ve středu výpletu byl korálek. Na kruh, ale i na síť přivazovali ptačí pera, kamínky a korálky.

Význam jednotlivých částí

Základem síly amuletu je kruh, který představuje svět a koloběh života. V kruhovité mandale se objevuje indiánská filozofie, která uvnitř tohoto kruhu utváří veškerý náš život.

Síť uvnitř kruhu pohlcuje zlou energii kolem nás a zachytává zlé sny. Ozdoby pak sny třídí a nechávají vstoupit do naší mysli jen ty dobré. Právě peříčka dobré sny zachytávají a vrací je do naší duše, ty zlé se denním světlem rozpustí. Symetrie peříček symbolizuje harmonii.

Význam barev

Důležité jsou i barvy, které se na lapači objeví. Bílá symbolizuje začátek i konec a rozptyluje zlo. Žlutá povzbuzuje a rozveseluje. Je symbolem moudrosti. Oranžová podporuje chuť do života, ale i kreativitu.

Červená představuje životní sílu, moc a rozhodnost. Přitahuje štěstí, povzbuzuje a dobíjí energii. Růžová je barva lásky, přátelství, štěstí a harmonie. Fialová poskytuje spojení s vyššími sférami, ale podporuje i intuici a kreativitu.

Modrá chrání a léčí, představuje nekonečnost a podporuje logické myšlení. Zelená posilňuje ego a zlepšuje lidské vztahy, je znakem přírody, plodnosti a prosperity.

Hnědá znamená moudrost a symbolizuje pokušení. Líbí se spravedlivým lidem. Černá symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Stříbrná je barva vizí a intuice, pomáhá probouzet skryté možnosti.

Zlatá vypovídá o vznešenosti, pravdě a nesmrtelnosti. Na výrobu amuletu použijte všechny barvy, které vás v danou chvíli napadnou. Znázorňují totiž přesně tu energii, kterou potřebujete do svého života vnést.

Ozdoby dokáží třídit vaše sny

Vhodné umístění

Nevíte, kam lapač umístit? Můžete ho zavěsit třeba nad postel, a to tak, aby na něj alespoň na chvilku dopadalo ranní sluneční světlo. To zničí zlou energii a zlé sny zachycené v síti.

Může viset i ze stropu přímo nad postelí nebo ho umístěte nad čelo lůžka, tedy nad hlavu. Nikdy nesmí viset nad nohama. Lapač samozřejmě můžete zavěsit i do jiné místnosti.

Vašemu domovu bude přinášet pohodu a dobrou energii. Nikdy ho však nevěšte do středu místnosti, neboť by rozptyloval škodlivé energetické toky. Není to v souladu s učením feng shui.

Pokud lapač zavěsíte do okna, nebude z vašeho příbytku unikat pozitivní energie. V tomto případě je účinnější mandala štěstí, neboť ochraňuje před neštěstím. Když lapač zavěsíte nad televizor nebo počítač, dokáže filtrovat zlou energii, která z nich vychází.

Jak lapač vyčistit?

O zlou energii se postará sám, stačí když bude umístěn v blízkosti okna, kde ji sluníčko zničí a odstraní zlé sny, které se v lapači zachytily.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...