Krach slavného manželství kvůli Margitově nevěře?

Za zavřenými dveřmi údajně řeší obrovskou krizi. Oba přitom dál vytvářejí iluzi, že je s jejich manželstvím vše v pořádku a našli v sobě spřízněné duše. Je tomu ale opravdu tak?

Hana Zagorová (74) a Štefan Margita (64) jsou bezdětným párem. Místo aby houpali na kolenou vnoučata, žili si své životy po svém. Věnovali se každý své kariéře, která je svým způsobem to jediné, co je naplňuje.

Také vás může zajímat ...

V současné situaci, kdy je nemožné pořádat koncerty, však museli pověsit pomyslné řemeslo na hřebík a vystačit si jen sami se sebou. A to je zřejmě ten problém.

Má ráda svůj klid

Dřív to u nich chodilo tak, že Margita kvůli svému povolání operního pěvce musel odjíždět na dlouhé měsíce do zahraničí. I když svůj harmonogram věděl dopředu a manželka si mohla své vlastní aktivity upravit podle něj, stejně společně strávený čas čím dál tím víc omezovali.

Zagorová se upnula na své koncerty a pomalu začala zjišťovat, že i doma má raději svůj vlastní klid. O Štefanovi se totiž říká, že je pořádně upovídaný, o klidu tedy u nich doma nemůže být ani řeč.

Byla tak vždycky ráda, když někam odjel. Jenže nyní ho má doma nonstop a začalo se proslýchat, že kdyby tehdy mohla své rozhodnutí vzít si ho za muže zvrátit, ani chvilku by neváhala.

Píšou mu milenky?

Margita se Zagorovou sami přiznávají, že spolu tak dlouho vydrželi i kvůli vyššímu věku, ve kterém se dali dohromady. Už jsou prý dostatečně vybouření. Přesto se jim nevyhýbá žárlivost. Teď v době koronaviru se nechce ani jeden odříznout od světa.

A tak je operní pěvec neustále v kontaktu s kolegy, mezi nimiž jsou pochopitelně i krásné operní divy. Štefan je proslulý svým gentlemanským vystupováním, a tak se kolem něj vždycky točilo něžné pohlaví. Teď mu ale mají chodit zprávy od žen i pozdě večer a Zagorovou to má pěkně rozčilovat.

Vždyť ona se celý život chová tak, aby mu nezadala důvod ji podezírat z nevěry. Přesto jí nevěří. Zpěvačce se nikdy úplně nepodařilo skloubit milostný a pracovní život. Muže si většinou vybírala z oboru.

Měla dvouletý vztah například s hudebníkem Karlem Vágnerem (78). Nejinak je tomu v případě Margity. S jinými muži si asi neměla co říct. Hudba je spojovala. Jenomže to možná nestačí.

Kamarád taky rád

I Zagorová je ale u mužů oblíbená. Margita si na to musel zvykat už ode dne, kdy si ji bral. „Na svatební hostině sedělo u tabule několik mužů, o nichž jsem věděl, že byli do Hanky zamilovaní. Zvláštní pocit,“ vzpomíná.

Za svědka byl totiž Zagorové právě její bývalý milenec Karel Vágner. Pro zpěvačku šlo už o druhý sňatek a vstoupila do něj jen 22 hodin po rozvodu s tanečníkem Vlastimilem Harapesem (74). Pro Margitu musí být těžké, když se kolem jeho ženy stále točí ctitelé.

Hana to také vycítila, protože se po svatbě načas vzdala své kariéry a odešla ze světa showbyznysu. Pak se ale rozhodla, že se nenechá nikým omezovat, a udělala dobře.

I když tvrdí, že je s Vágnerem jen kamarádka, stále asi pro Štefana vzniká hrozba. „Nevěřím tomu, že dva lidé opačného pohlaví spolu dokážou jen kamarádit,“ říká muzikant. Mluví z vlastní zkušenosti?

Vždycky musí být po jeho

Jak už bylo řečeno, kvůli opatřením, která mají zabránit šíření koronaviru, přišli oba o práci. Nemocí si sami prošli a naštěstí neměli nijak těžký průběh. O to víc je musí mrzet, že přicházejí o peníze. Plánovali dokonce turné Konečně společně.

Bylo by to poprvé, co takovou věc udělali, a dost se kvůli tomu nadřeli. Hanku to přitom stálo velké přemáhání. Ráda si vše při koncertech řídí sama a najednou jí do všeho začal „kecat“ světem protřelý umělec Margita.

Doma ho nechává vyniknout, ale tady museli dělat hodně kompromisů. Úsilí ovšem přišlo vniveč a kdoví, jestli se ti dva ještě někdy dají pěvecky dohromady. Údajně se totiž hádali téměř denně. Štefan je hodně temperamentní a musí být vždycky po jeho.

Když se k tomu připočte frustrace z toho, že nemohou vystupovat a přicházejí o peníze, oheň je na střeše. Zpěvák také přiznal, že má zatím smlouvy na světových operních scénách podepsané jen do letošního roku a kdoví, jak se uživí dál. Ti dva nikdy nepatřili k párům, kterým by stačilo dívat se spolu na televizi a chodit na procházky.

Chybí jim rušný život

Milovali cestování, drahé restaurace či nákupy oblečení. Ne nadarmo se Zagorové přezdívá „Hanička šampíčko“. Zkrátka se ráda baví. Štefan manželce sám vybíral, jaké šaty si má koupit, a radil jí, co si má vzít do společnosti na sebe.

Zpěvačka se ráda toulala po světových metropolích, zatímco její manžel tam byl pracovně. Tomu je teď konec a oba svírá nervozita. Také se doma spolu už musejí nudit. Když měl dříve být Margita chvíli sám doma, zatímco byla Zagorová na turné, nevydržel s rukama v klíně a přestavěl celý byt.

Zagorová je v tomto jeho pravý opak. Sice svoji práci miluje a moc ji mrzel hlavně zrušený vánoční koncert v Lucerně, volno si ale umí užívat plnými doušky. Oba jsou každý jiný a teď to vyplouvá na povrch.

Kde jsou ty časy, kdy Margita nosil své manželce noviny a snídani do postele. To dělali, když si byli vzácní. Teď na romantiku není místo.

Po smrti matky je z něj jiný člověk

Nejhorší je, že světlo na konci tunelu je v nedohlednu. Nevídají se s přáteli, jsou teď docela osamělí. Nemají velkou rodinu a nejbližší Štefanův člověk, maminka Edita (†97), zemřela před dvěma lety. Margitu smrt maminky pochopitelně zasáhla a od její skonu jako by se změnil.

A do toho ještě měly přijít problémy v manželství. Není divu, že hledá útěchu, kde se dá. Zpěvák současnou situaci opravdu nesnáší dobře a má mu od toho ulevovat právě konverzace s kolegyní, kterou poznal při účinkování v milánské opeře La Scala. Mohlo by mezi nimi být něco víc?

Přečetla si jeho konverzaci?

Zagorová si měla dokonce nějaké zprávy přečíst a bylo zle. Dřív ho dotyčná dokonce měla navštívit v Praze. Zagorové měl tehdy tvrdit, že jde o pracovní schůzku. Otázka je, jestli zpěvák nechal románek zajít dál.

Svoji ženu pořád zbožňuje, jen mu teď nejspíš musí jít na nervy, a tak hledá rozptýlení jinde. Jedno je jisté, jestli jejich manželství tento rok přežije, tak už spolu zvládnou očividně všechno.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama