Král popu Michael Jackson v dospělosti hledal ztracené dětství!

Stále bledší barvu jeho pleti způsobovala vzácná kožní nemoc.

Během svého předčasně ukončeného života toho stihl Michael Jackson (+50) opravdu hodně. Stal se králem hitparád, ale musel čelit i vážným skandálům.

Asi jen zarytí fanoušci by dokázali ihned odpovědět na otázku, jak znělo celé jméno popového krále. Narodil se jako Michael Joseph Jackson. Svůj velký hudební talent projevoval už od útlého dětství a v pouhých pěti letech se poprvé ocitl na pódiu. Se svými bratry vystupoval na talentových soutěžích a společně vytvořili slavnou skupinu Jackson Five.

Kvůli předčasné slávě a drsnému přístupu otce ale Michael přišel o celé dětství!

Michaelova druhá žena.
Michaelova druhá žena.

Malý kluk v nočních klubech

Také vás může zajímat ...

Michaelův táta byl na své potomky mimořádně přísný. K úspěchu se je snažil dotlačit i křikem a bitím. Rána prý padla vždy, když některý ze synů zkazil doma nácvik tanečního vystoupení. U matky Michael zastání moc nenašel, byla sice na rozdíl od otce citlivá, ale náboženská fanatička, členka sekty Svědků Jehovových.

Michael a jeho bratři tak trávili svůj čas v neustálém kolotoči nacvičování a vystupování a museli se chovat podle hodně omezujících pravidel. Neměli šanci najít si nějaké „normální“ kamarády. Tenhle přístup se na vnímavém Michaelovi hodně podepsal. V dospělosti vzpomínal: „Byl jsem dítě, které živilo svou rodinu.

Můj otec si vzal peníze, některé z nich mi dal stranou, ale hodně jich přišlo do celé rodiny. Pořád jsem pracoval.“ Slovo dospělost ale není tak úplně na místě. Vědomě i podvědomě se slavný zpěvák neustále pokoušel nějak si nahradit ztracené dětství.

„Když mi bylo osm let, trávil jsem život po nočních klubech, viděl jsem ženy svlékat své oblečení, bitky, viděl jsem, jak se dospělí chovali jako prasata. Proto si to teď vynahrazuji,“ vysvětloval „Když přijdete ke mně domů, uvidíte kolotoče, kino a zvířata.“ Přímou souvislost s tím mají nejspíš i jeho skandály s údajným zneužíváním dětí.

Možná si opravdu jen dodatečně hledal kamarády.

Hvězdou se stal už jako malý.
Hvězdou se stal už jako malý.

Peníze místo soudu

Hodně diskutovanou věcí byly Michaelovy plastické operace. Pár jich opravdu podstoupil, jako třeba když si v 21 letech zlomil nos a o pět let později si ho popálil při pyrotechnické nehodě. Léta se tvrdilo, že si nechá schválně bělit kůži. Ta byla s postupem času opravdu stále více světlejší, mohla za to ale nemoc zvaná vitiligo, při které dochází ke ztrátě buněk tvořících kožní pigment.

Mnohem horší pro Michaela bylo ovšem nařčení, které se poprvé dostalo na veřejnost v roce 1993. Tehdy ho zubař Evan Chandler (+65) zažaloval kvůli údajnému sexuálnímu zneužití svého třináctiletého syna. Všechno se nakonec vyřešilo mimosoudním vyrovnáním ve výši 22 milionů dolarů, takže obvinění nebylo prokázáno ani plně vyvráceno.

Zajímavé je, že zmíněný zubař se za necelého půl roku po Jacksonově smrti v roce 2009 z neznámých důvodů zastřelil. Deset let po prvním obvinění se situace opakovala s jiným chlapcem ve stejném věku. Tehdy se Michael bránil, že sice s dětmi spává ve společné ložnici, ale že se nejedná o nic špatného.

Doporučil dokonce, aby se tak chovali všichni, protože rodinné vazby na světě skomírají.

Usnul a už se neprobral

Den před svou smrtí v červnu 2009 si Michael sám injekce, tlumící bolest. Uprostřed noci zavolal svého lékaře, že nemůže usnout a dostal od něho anestetikum.Řekl ještě „Nebojte se o mě, jdu si lehnout“, ale to byla jeho poslední slova. Srdce nevydrželo. Michael se už neprobudil.

Zmíněný lékař byl pak odsouzen na čtyři roky kvůli neúmyslnému zabití, ale už po dvou letech byl propuštěn.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...