Královna květin prospívá kráse i zdraví

Růže plným právem patří už od starověku mezi královny květin. Je symbolem ženskosti, lásky a vášně. Málokdo dnes však ví, že má pozitivní vliv na zdraví a krásu. Růže je vyhlášená pro své účinky na pleť, její vůně patří v parfémovém odvětví ke klasice, a pro své blahodárné účinky na psychiku je oblíbená i v aromaterapii.

Vhodná na bolesti hlavy

Ve středověku se růže vzhledem ke stahujícím a ochlazujícím účinkům podávala jako čaj při bolestech hlavy, bolestech dělohy a průjmu. Oblíbené bylo i její vnější použití při bodnutí hmyzem, kožních onemocněních a otocích nebo zánětech očí.

Růží existuje osm tisíc druhů.

V kosmetice, aromaterapii a přírodním léčitelství se však nejčastěji používá damascénská růže, růže stolistá, šípková růže a čínská růže. Snižuje hladinu cukru v krvi Tak například růže stolistá je silné antivirotikum, má antibakteriální, antimikrobiální a antimykotické účinky.

Čaj připravený z jejích okvětích plátků napomáhá funkci močového měchýře a má skvělé antioxidační účinky. Tyto účinky ocení zvláště diabetici, protože pravidelné popíjení tohoto nápoje může mít za následek snížení hladiny cukru v krvi.

Čaj z růží pomůže i při různých zánětech a bolestech, včetně bolestí v kříži, která dnes trápí téměř každého.

Také pomáhá bojovat s žaludečními vředy a ulevuje při onemocnění ledvin. Posiluje srdce a její krásná vůně harmonizuje psychiku. Uvařte si léčivý čaj Léčivé jsou okvětní plátky růží, zvlášť ty s tmavočerveným zabarvením, které obsahují množství cenných flavonoidů, vonných silic, vosků a tříslovin.

V domácím léčitelství se používají i květy bílé, které obsahují zase množství hojivých slizových látek. Pokud si budete chtít připravit čaj z růží, tak 1 vrchovatou lžičku podrcených růžových okvětních plátků louhujte 15 minut v šálku horké vody, která už prošla varem.

V létě připravujte čaj z lístků právě utržených, na zimu si je nasušte do zásoby..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...