Kráska, která se neuměla stydět

Proslavil ji film Holky z porcelánu. Proč ho nemá ráda?

Vyslovíte-li jméno Lenka Kořínková, rozdělíte národ na dvě poloviny. Ta ženská si vybaví mladičkou Marušku Koudelkovou z Holek z porcelánu. Ta mužská zase její parádní ženské přednosti.

Profesoři uměleckých škol nevídají rádi, když jejich studenti chodí místo do školy na natáčení nebo po večerech do divadla. U Lenky Kořínkové ale udělali jednu z mála výjimek. Už během studia na konzervatoři pravidelně vystupovala na prknech divadla Semafor. Takový to byl tenkrát talent.

Také vás může zajímat ...

Kompliment od milovníka žen

Už tehdy se našli brblalové, kteří tvrdili, že za všechno můžou prsa půvabné herečky. Režiséři prý hledí jen na ně a ne na to, co ta holka vlastně umí, či spíše neumí. Vyhlášený milovník krásných mladých žen Juraj Herz (*1934), který ji obsadil do svého slavného filmu Holky z porcelánu, měl ale jiný názor.

„Lenka dostala roli Marušky ne díky svému zjevu, ale díky talentu.“ A dodal, že byla tehdy podle něj stejně skvělá jako Veškrnka.

Jako Maruška Koudelková v Holkách z porcelánu

Dálnice ke slávě se otevřela

A zase tu máme dva pohledy. Zatímco ten první, režisérský, říká, že Holky z porcelánu otevřely půvabné Lence doslova dálnici ke slávě a k pozici sexsymbolu českého filmu, herečka na své začátky nevzpomíná zrovna s láskou. „Kdybych tenkrát tušila, co se s tím všechno sveze, nikdy bych do toho nešla,“ zapřísahá se Kořínková.

Se svlékáním neměla nikdy problém

Prý začala být slavná moc brzo. A taky ta zatracená škatulka, do níž se v té souvislosti dostala. Nechtěla zůstat do konce života prsatou naivkou bez kousku mozku v hlavě. Přestože celý život tvrdila, že se svlékáním a natáčením choulostivých scén neměla nikdy zásadní problém.

„Nemám v sobě vypěstovaný pocit studu,“ vysvětlovala důvod, proč na podobné nabídky vždycky přistoupila.

V silvestrovské komedii Jablko z roku 19779

V Austrálii přišly nehvězdné problémy

Dlouho patřila mezi ty šťastné ženy, které si s postavou nemusejí dělat téměř žádné starosti. Pěkná, dobře rostlá, prsatá holka s nezaměnitelným úsměvem. Jenže pak přišla několikaletá emigrace do Austrálie. A dříve bezstarostná hvězda, které tady přece jen leccos prošlo, začala mít úplně nehvězdné problémy.

Dlouhou bitvu s bulimií vyhrála

Zvlášť po prvním rozvodu vyhlásila hlava neposlušnost. Její majitelka začala mít pocit, že s její dříve dokonalou postavou určitě nemůže být všechno v pořádku. A pustila do svého světa bulimii. A když pak Lenku začala napadat těžká deprese, pro medicínu si nezašla k doktorovi, ale do obchodu s alkoholem.

Z herečky se stala odbornice na diety

Všechno zlé je k něčemu dobré. Z Austrálie se už sice nevrátila coby žádaný sexsymbol, ale jako odbornice na dietní jídelníček a autorka několika knih na toto téma. Na hudební dráhu se už bývalá zpěvačka po emigraci nevydala. Výjimečně se nechala přemluvit k nějakému menšímu filmovému dobrodružství. Ale slušet jí to nepřestalo…

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

...