Kráska z televize a majitel kasin vedou pohádkový život

Zelenooká, sto osmdesát jedna centimetrů vysoká blondýna pochází z Jindřichova Hradce a vystudovala nejednu školu, od Obchodní akademie v Třeboni přes Vyšší odbornou školu v Českých Budějovicích, obor obchodní podnikání, až po sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze.

A abychom nezapomněli, v roce 2009 zvítězila v soutěži krásy Česká Miss navzdory tomu, že jí bylo už pětadvacet a byla z finalistek nejstarší. K modelingu ji přivedla maminka. „Mamka, když mi bylo čtrnáct, viděla nějaký leták, že bude v Budějovicích konkurs pražské agentury na nové tváře,“ vypráví Iveta Vítová rozená Lutovská.

Také vás může zajímat ...

„Hrozně jsem nechtěla jít, přišlo mi to povrchní a hloupé. No a záhy jsem zjistila, že to tak není, že i krásné holky jsou většinou chytré. První přehlídku jsem pak šla v Praze.“ Na to ostatně nikdy nezapomene. Předváděla v pražské Lucerně, a – jak tvrdí – kdyby si pustila záznam, potrhala by se smíchy. „Při chůzi mi spadla kabelka a nakonec jsem ještě zakopla.

Ale pro lidi to byl zážitek,“ vypráví pobaveně.

Právě Praha se stala kamenem úrazu v rodinných vztazích. Věčné dojíždění děsilo Ivetinu maminku, bála se, aby se dceři něco nestalo. „Jenže já byla tvrdohlavá,“ usmívá se půvabná blondýnka. „Říkala jsem jí, že vše zvládnu, že v Praze mám za akci slíbené nějaké peníze a v Třeboni si je prostě nevydělám.

Bývala jsem a stále jsem spořivá. Snila jsem o autě. Když mi bylo devatenáct, koupila jsem si malé, deset let staré. Vypadalo jako autíčko na baterky, ale já z něj měla radost obrovskou.“ Když se stala Českou Miss, zažertovala: „Lovit mezi fotbalisty a hokejisty se nechystám, už mám uloveno z rybníka obyčejných kluků.“

Osvěžujícím vtipkováním vyvrátila během soutěže vžitou představu, že krásné blondýnky nebývají nejbystřejší. „Ne na všechny blondýnky sedí vtipy, které se o nich říkají. Ale někdy je fajn, že se na to svou barvu vlasů můžu vymluvit,“ prohlásila zvesela. Že se stane moderátorkou televize Nova, o tom tehdy neměla nejspíš ani tušení.

„Tak nějak náhodou mám mediální komunikaci, titul Mgr.,“ říká. „Žádný plán v tom nehledejte. Nechtěla jsem prvoplánově takzvaně na obraz, média mě ovšem lákala.

To, že jsem na Nově skončila, byl osud.“ V ranních zprávách Snídaně s Novou se objevila v srpnu roku 2012, během pouhých dvou měsíců přesvědčila nadřízené, že zvládne i delší relaci, takže ji posunuli na polední čas – moderovala Polední Televizní noviny.

Na hlavní zprávy si pak musela počkat ještě sedm let: v létě 2019 nahradila Renátu Czadernovou (35), která tehdy odcházela na mateřskou dovolenou. „Je to obrovská příležitost a šance a jsem za ni moc ráda. Přiznávám, že mám ale strach, svazuje mě to,“ prohlásila Iveta rozechvěle.

Poté co se po osmi letech rozešla s dosavadním partnerem Radovanem, přivedla ukázat do společnosti nového přítele, bylo to v létě roku 2010. Vypůjčíme-li si její již zmíněná slova, z rybníka obyčejných kluků tak docela nebyl. Jednalo se o kamaráda moderátora Leoše Mareše (44), bohatého podnikatele Jaroslava Víta, majitele sítě kasin. Seznámili se právě v kasinu.

„Velmi romantické místo setkání,“ pobaveně podotýká Jaroslav Vít.

„Účastnila se Celebrity Poker Tour, přijela ještě s Eliškou Bučkovou.

Já ani nevěděl, že Iveta byla Česká Miss.“ Také modelka a moderátorka si dobře vzpomíná na seznámení s manželem: „Docela dlouho jsme se jen různě potkávali v rámci jedné party, měli jsme společné známé. Nebyla to láska na první pohled, ještě několik měsíců jsme byli jen kamarádi a dokonce si vykali.

Myslím, že jsme se třeba půl roku jen tak oťukávali.“

To probíhalo k její spokojenosti, neboť v rámci vzájemného testování například prohlásila: „Jarda je neuvěřitelný džentlmen. V restauraci například odsouvá ženě židli, a to se mi nikdy předtím nestalo.“ A tak majitel kasin definitivně zvítězil nad Radovanem Hynkem (45) z Třeboně.

Ten o blondýnku bojoval až do hořkého konce, přijel jí z Třeboně do pražského kasina vyznat lásku za pomoci kytice a velikého plyšového medvěda.

Byl to marné.

V září 2011 se Iveta Lutovská provdala za Jaroslava Víta a přijala příjmení Vítová. Ano si řekli v pardubickém zámku, výdaje za veselku se podle novinářů šplhaly až k pěti stům tisícům korunám. Nevěsta si oblékla nádherné princeznovské šaty od návrhářky, která je modelce šila přímo na míru.

Ženich se dostavil v klasickém luxusním černém obleku. Lutovské svatbu odsvědčila její kamarádka, modelka, Vítovi šel za svědka herec Michal Novotný (41). O dva roky později se šťastným manželům narodila holčička Aneta (6). „Jako první věděl o mém těhotenství manžel,“ prohlásila někdejší Česká Miss. „Koupila jsem mu malé botičky a dala mu je v dárkové tašce i s těhotenským testem.

Byl samozřejmě rád a odpověděl, že to věděl. Asi zvláštní mužská intuice,“ usmívala se. Těhotenství nebylo plánované, neboť plavovláska si myslí, že na ně ten správný čas není vlastně nikdy. „Buď si říkáte, že ještě chcete někam vycestovat, vyřešit si bydlení nebo pracovat,“ vysvětluje. „Argumentů, co všechno je třeba ještě stihnout, je prostě vždycky hodně.

My jsme to raději nechali na přírodě.“

Jaroslav Vít se narodil v Jičíně, vystudoval střední školu se zaměřením na ekonomii a od devatenácti let podniká. Manželé se vzácně shodují v názorech na to, jak trávit volný čas. Stále by někam jezdili, cestovali, poznávali nová místa. V zimě lyže, na jaře kola, to je jejich heslo.

V čem se zase tolik neshodnou? „Jarda je workoholik v takovém tom pravém slova smyslu. Já jsem vyloženě rodinný typ, takže když jsou u nás doma spory, je to právě kvůli této odlišnosti,“ zamýšlí se moderátorka. „On má, samozřejmě správně, pocit, že rodinu je třeba zajistit finančně.“ Že je třeba odstěhovat se za Prahu, v tom byli ovšem zajedno.

„Strávil jsem deset let v centru Prahy.

Každý večer jsme s kamarády trávili v takovém bermudském trojúhelníku, což je v určité fázi života fajn, ale s rodinou je samozřejmě ideální vesnice, kde máte dům a zázemí,“ domnívá se podnikatel. Zdá se, že modelka a majitel kasin i po devíti letech manželství vrkají jako holoubci.

Kdekdo vyzvídá, jaký je jejich recept na báječný vztah. Iveta upozorňuje, že ani tenhle svazek není jen nějakou procházkou růžovým sadem. „Bylo by snadné to po prvních neshodách vzdát a říct, já to zkusím jinde,“ směje se. Ale jakmile máte rodinu a dítě, je třeba zatnout zuby a bojovat.

Kráska si občas postěžuje, že partner i po letech žárlí, a jí se nechce pořád vysvětlovat, kam jde, s kým a v kolik se vrátí. „Ale zase si pak hned řeknu, že kdyby nežárlil a bylo mu to jedno, tak bych také nebyla spokojená. Já to jako ženská trochu potřebuji,“ dodává blondýnka.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama