Krásná Adriana drží svým optimismem Luďka nad vodou

Herec svou novou známost ukázal kamarádovi, psychiatrovi Miroslavu Plzákovi. Ten si Adrianu prohlédl a řekl: „To bude dobrý, tu si vem.“

Sympatický pár Luděk (77) a Adriana Sobotovi se už od prvních dní svého manželství báječně doplňují. Protože je Luděk zádumčivý, snaží se ho Adriana (59) už po ránu trochu rozveselit.

Každý, kdo někdy hovořil s Luďkem Sobotou (77), by vám jistě řekl, že je úplně jiný, než jak ho známe z televizní obrazovky.

Také vás může zajímat ...

Herec, kterého už na počátku sedmdesátých let proslavilo společné účinkování s Miloslavem Šimkem (63) a báječné komedie Jáchyme, hoď ho do stroje!, Zítra to roztočíme, drahoušku…! a „Já to tedy beru, šéfe…!“, je totiž v soukromý velký introvert a také trochu hypochondr.

Využila jeho dobrácké povahy

Snad právě kvůli své plachosti si Luděk natloukl, hned jak se v osmnácti letech poprvé zamiloval. Když jeho tehdejší přítelkyně Jana otěhotněla, byl Sobota přesvědčený, že si ji jako správný chlap musí vzít.

Své budoucí manželce naprosto věřil a tak neměl důvod pochybovat o tom, že by snad čekala dítě s někým jiným. Po několika letech měl ale zjistit, že se velice krutě zmýlil a že Jana jen využila jeho dobrácké povahy.

Chlapeček Pavel, který se manželům jen krátce po svatbě narodil, totiž Luďkovi vůbec nebyl podobný. Jana ho, patrně právě proto, často schovávala ke svým rodičům. To Sobotovi pochopitelně vrtalo hlavou, a když se jednoho dne opil, tak na svou manželku uhodil.

S Pavlem přerušil všechny styky

Tehdy se Jana konečně přiznala, že otcem prvorozeného chlapce není Luděk, ale jistý ženatý inženýr, s kterým měla kdysi krátký poměr. V té době už ale měli manželé syna Roberta Sobotu (56) který je Luďkovou věrnou kopií. Zatímco s druhým synem, novinářem Robertem, se herec pravidelně vídá, s prvním Pavlem přerušil veškeré styky.

„Nestýkáme se. Já jsem mu to před lety v dopise napsal,“ řekl Luděk už kdysi novinářům a dodal, že Pavlovi tehdy vzkázal, a ať se na něj nezlobí, ale že už ho nechce dál vídat. Není divu, že byl Sobota v následujících letech velice opatrný, a že trvalo nějakou chvíli, než konečně našel tu pravou.

Budoucí manželku mu schválil psychiatr

Svou budoucí ženu Adrianu Sobotovou (59) poznal při natáčení filmu Hodinářova svatební cesta Korálovým mořem, který měl premiéru v roce 1979. Luděk v něm hrál hlavní roli a Adriana dělala klapku.

Tehdy jí prý byla taková zima, že jí soucitný herec půjčil kabát. „Teď už jí je jenom kupuji,“ smál se stále zamilovaný Luděk, když novinářům vyprávěl o jejich prvním setkání. Herec svou novou známost ukázal nejprve kamarádovi, známému psychiatrovi Miroslavu Plzákovi (†85).

Ten si Adrianu prohlédl a řekl: „To bude dobrý, tu si vem.“ Totéž mu prý radil i jeho kolega Miloslav Šimek. Jak je vidět, Sobota udělal dobře, že na rady svých přátel dal. Vždyť uplynulo už téměř čtyřicet let, co se on a Adriana vzali, a pořád jim to klepe.

Luďek a Adriana se vzali v srpnu v roce 1981, po dvouleté známosti, a v roce 1988 se jim narodil syn Ladislav Sobota (32). Ten v současné době pracuje jako fitness trenér.

Doufá, že ho nakazí svým optimismem

Půvabná tmavovláska Adriana to však se svým mužem neměla nikdy příliš jednoduché. S Luďkem totiž v soukromí není taková legrace jako na jevišti, a navíc je známý i svými sklony k hypochondrii. Také prý není, na rozdíl od své ženy, příliš společenský.

„Luděk nemá rád večírky a tam, kde by měl být on, vysílá mě, jako král vysílá do boje své vojsko,“ směje se Adriana. Zřejmě jim to takhle vyhovuje, protože Sobota zase vypráví, že co se týče barů a restaurací, je tam jeho žena častěji než on.

Sympatická Adriana se také během let musela naučit zacházet se Sobotovou zádumčivou povahou. Už před lety vyprávěla, že moc dobře ví, že pro jejího manžela jsou rána těžká, a tak se snaží, aby mu je vylepšila. Proto se prý pořád směje a doufá, že její optimismus bude silnější než jeho pesimismus.

Jako kdyby vyhrála miliony

Jak je vidět, Adrianin recept na domácí pochodu stále vychází. Ona a Luděk jsou spolu stále, i když si v poslední době museli projít nejednou těžkým obdobím. Vždyť v roce 2016 lékaři zjistili, že má Sobota ve střevech nádor.

Následovala série vyšetření, při kterých se naštěstí ukázalo, že nádor není zhoubný. „Když lékaři řekli, že je všechno v pořádku, tak ze mě najednou všechno spadlo,“ vyprávěla později Adriana. Také dodala, že v ten okamžik měla pocit, jako by vyhrála miliony, protože ten pocit štěstí byl doslova nepopsatelný.

Přitom ještě před lety Sobotová tvrdila, že vzhledem k tomu, že je Luděk hypochondr, by ani nepoznala, když by se s ním opravdu stalo něco vážného. Jak je vidět, když se dostaví skutečné potíže, jde i Adrianina lehkovážnost stranou, a ona stojí oddaně po boku svého manžela.

Zatčení při sexu

Sympatická Adriana vedle svého muže zažila i pěkně napínavé chvíle. Slavný pár byl totiž už před lety na jedné ze svých dovolených zatčen kvůli sexu. Pobyt na krásném ostrově Isla de Margarita u Venezuely se jim pomalu chýlil ke konci a tak se manželé vydali na procházku.

Během té výpravy je zaujal rozestavěný dům nedaleko hotelu, kde si pak dopřáli romantickou chvilku. Už zakrátko je ale vyrušil zvuk motocyklu a hlasitý štěkot psa.

Na inkriminované místo také dorazili dva příslušníci místní národní gardy. Není divu, že byli manželé Sobotovi v šoku. Ocitli se totiž v poutech, a co bylo ještě horší, neměli u sebe doklady a už vůbec netušili, co se s nimi bude dít.

Samé slavné milenky

Později se údajně dozvěděli, že prázdný objekt patřil drogovému bossovi, který se v té době nacházel ve vězení. V tu chvíli si manželé Sobotovi uvědomili, že měli opravdu štěstí v neštěstí.

Vždyť místo aby skončili v pochybném jihoamerickém vězení, mohli nakonec přede jen odletět domů. I z této příhody je zřejmé, že Luděk Sobota není zdaleka tak nesmělý, jak by se na první pohled mohlo zdát.

O tom svědčí i fakt, že ještě než poznal svou milovanou Adrianu, randil například s Helenou Vondráčkovou (73) nebo Dádou Patrasovou (64). Tyto milostné eskapády jsou však už spoustu let minulostí. Sobota je s Adrianou šťastný a jistě doufá, že tomu tak bude i nadále.

Má slabost pro pálenku a krásné ženy

Luděk a Adriana Sobotovi nejsou žádné namyšlené hvězdy, ale lidé z masa a kostí. To se naplno ukázalo, když byli vloni pozváni na jednu slavnostní událost. Sobota, ačkoli přišel s malinkým zpožděním, si to okamžitě namířil k baru s ovocnými pálenkami.

V tu chvíli měl ale v patách svou manželku Adrianu, která ho velmi rychle mírnila. „Jednu, a víc ne,“ nakázala rázně Sobotovi. Ten ale jejího přání nedbal a rychle pár vzorků ochutnal.

Zkrátka rozjel to jako zamlada, podobně, jako na oslavě osmdesátin Jiřího Krampola v létě 2018, kde se prý opil a osahával přítomné dámy. Rozparáděný Sobota prý tehdy nejvíce laškoval s Uršulou Klukovou a Dádou Patrasovou.

Dokonce mu ani nevadilo, že vedle něj sedí jeho manželka Adriana. Ta ale celou situaci zvládla s velkou noblesou. Později měla dokonce s úsměvem říct, že její manžel má velmi vytříbený vkus.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...