Krásná díky bylinkám

Bylinky dokážou odbourat nejen různé druhy bolesti. Pomoci mohou i při regeneraci pokožky, posílení vlasů a celkové obnově vaší přirozené krásy.

V dnešní době, pro kterou jsou typické umělé náhražky, jsou přírodní účinky bylinek doslova zázrakem. Naše babičky na ně nedaly dopustit.

Také vás může zajímat ...

Lázeň pro oslabené nehty

Pokud se vám nehty třepí a lámou, dopřejte jim lázeň z přesličky, která obsahuje velké množství křemičitanů, které jsou pro kvalitu nehtů zásadní. Odvar přesličky připravte z jedné nebo dvou kávových lžiček sušené rostliny, zalijte 250 ml vody a krátce, asi 5 minut, povařte. Nechte 15 minut louhovat a sceďte. Do vlažné lázně ponořte ruce na alespoň 10 minut.

Oplach na vlasy

Heřmánkový oplach prospívá pokožce hlavy, vyrovnává její pH, a působí proti maštění vlasů. Navíc, pokud jste blondýna, zvýší lesk vašich světlých vlasů. Pro větší účinek můžete do odvaru přidat lžíci citronové šťávy.

Výživná koupel

Bylinná koupel pokožku osvěží a vyživí. Nejlepší je pro tento účel směs bylin jako je heřmánek, šalvěj, levandule, rozmarýn nebo meduňka. Bylinky přelijte 250 ml olivového oleje, nádobu zakryjte a nechte stát tři týdny na chladném místě. Pak sceďte do čisté nádoby a přilévejte podle potřeby do koupele.

Čisticí pleťový toner

Fenykl je plný vitaminů a látek, které dodávají pokožce sílu a pružnost. Je vhodný také tehdy, pokud vás trápí oteklý obličej, mastná pleť nebo akné. Toner připravíte jednoduše: do horké vody přidejte dvě lžíce fenyklových semínek a nechte 15 minut louhovat. Sceďte do malé uzavíratelné lahvičky. Poté s pomocí odličovacího tamponu aplikujte na obličej.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...