Krásná díky bylinkám

Bylinky dokážou odbourat nejen různé druhy bolesti. Pomoci mohou i při regeneraci pokožky, posílení vlasů a celkové obnově vaší přirozené krásy.

V dnešní době, pro kterou jsou typické umělé náhražky, jsou přírodní účinky bylinek doslova zázrakem. Naše babičky na ně nedaly dopustit.

Lázeň pro oslabené nehty

Pokud se vám nehty třepí a lámou, dopřejte jim lázeň z přesličky, která obsahuje velké množství křemičitanů, které jsou pro kvalitu nehtů zásadní. Odvar přesličky připravte z jedné nebo dvou kávových lžiček sušené rostliny, zalijte 250 ml vody a krátce, asi 5 minut, povařte. Nechte 15 minut louhovat a sceďte. Do vlažné lázně ponořte ruce na alespoň 10 minut.

Také vás může zajímat ...

Oplach na vlasy

Heřmánkový oplach prospívá pokožce hlavy, vyrovnává její pH, a působí proti maštění vlasů. Navíc, pokud jste blondýna, zvýší lesk vašich světlých vlasů. Pro větší účinek můžete do odvaru přidat lžíci citronové šťávy.

Výživná koupel

Bylinná koupel pokožku osvěží a vyživí. Nejlepší je pro tento účel směs bylin jako je heřmánek, šalvěj, levandule, rozmarýn nebo meduňka. Bylinky přelijte 250 ml olivového oleje, nádobu zakryjte a nechte stát tři týdny na chladném místě. Pak sceďte do čisté nádoby a přilévejte podle potřeby do koupele.

Čisticí pleťový toner

Fenykl je plný vitaminů a látek, které dodávají pokožce sílu a pružnost. Je vhodný také tehdy, pokud vás trápí oteklý obličej, mastná pleť nebo akné. Toner připravíte jednoduše: do horké vody přidejte dvě lžíce fenyklových semínek a nechte 15 minut louhovat. Sceďte do malé uzavíratelné lahvičky. Poté s pomocí odličovacího tamponu aplikujte na obličej.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...