Krásná herečka své démony úspěšně překonala

Stále krásná Vilma Cibulková (57) se nikdy netajila svými komplikovanými vztahy s muži a dlouholetým bojem se závislostí. Zároveň se ale vždy snažila ostatním naznačit, že i když na první pohled vypadá velmi silně a sebevědomě, potřebuje ve svém životě cítit hlavně něhu.

Pro otce musela chodit do hospody

Také vás může zajímat ...

Cibulková se ve vzpomínkách vždy ráda vracela ke svému dětství a zároveň zdůrazňovala, že bylo opravdu krásné. Vilma byla druhé dítě v pořadí, a tak se čekalo, že se narodí kluk. Když přišla na svět dcera, dostala jméno po tatínkovi.

Protože on byl Vilém, novorozená holčička dostala jméno Vilma. Ona a její dvě sestry vyrůstaly v Krušných horách a Doupovských vrších. Vilma musela jako malá hodně pomáhat v domácnosti, nikdy si ale na nic nestěžovala.

Za sebemenší pochvalu se doslova mohla přetrhnout. A už tehdy její tatínek dost pil a ona ho musela vyzvedávat v hospodě. Maminka mu to pak do omrzení vyčítala. Přesto ho stále milovala.

Po interupci se pokusila o sebevraždu

I proto o svých rodičích vždy hovoří s láskou. Cibulková měla už na střední škole problémy se vztahy. Dlouhé hodiny totiž vedla debatu s jedním z profesorů. Někdo z jejich okolí však za tím viděl něco špatného a pedagog měl během prázdnin ze školy zmizet.

Třídní jí pak vysvětlila, že odešel kvůli ní. Jestli sám od sebe, či byl někým odejit, se už herečka nedozvěděla. Po maturitě na pedagogické škole odešla Vilma studovat DAMU do Prahy. Ještě jako studentka občas hostovala v Národním divadle a také dostávala role v televizních pohádkách a seriálech.

Do tohoto období také spadají její první nevydařené milostné vztahy a problémy s alkoholem. Vilma se po hlavě vrhala do románků se staršími a většinou ženatými kolegy, jako byli známý záletník Petr Kracik (61) nebo Karel Heřmánek (72).

Následky těchto eskapád na sebe nenechaly dlouho čekat. Přišla interupce a po ní pokus o sebevraždu. I tak ji ale první ženatý milenec opustil. A po další romanci s ženatým kolegou přišel vyhazov z Divadla Na zábradlí.

Utekla, když ji nejvíc potřeboval

I další vztahy nadané herečky byly podobného rázu. Cibulková totiž doslova uhranula legendárního herce a režiséra Miroslava Macháčka (†68). Ten sice nepil a nekouřil, zato však bojoval se svými vlastními démony a běsy.

Před Macháčkem se Vilma se svým pitím schovávala na záchod, kde měla v tašce schovanou placatici. Doufala, že její milenec nepozná, že ani kvůli němu nedokáže přestat. Nakonec od něj stejně odešla. „Zdrhla jsem ve chvíli, kdy mě nejvíc potřeboval,“ přiznala herečka později. To už se vinou alkoholu propadala na úplné dno.

Skončila na oddělení sebevrahů

Na začátku devadesátých let už bez poloviny lahve vína místo snídaně nemohla ani přejít ulici. Další pak potřebovala, aby večer vůbec mohla hrát. Nakonec skončila v Bohnicích na oddělení sebevrahů na odvykací kúře.

Tam prý kouřila přes osmdesát cigaret denně a psaním deníku si čistila bolavou duši. Snad ze zoufalství se potom vdala za právníka Zbyška Rychtaříka (60), kterého měla k sňatku přemluvit. Otěhotněla, ale v pátém měsíci o miminko přišla.

„Nečekaná bolest přišla jako trest,“ smiřovala se herečka s tragickou událostí. Další těhotenství se již povedlo a na svět přišla holčička Šimonka (26). Téměř vzápětí se ale dozvěděla, že její manžel dluží přes patnáct milionů korun, takže se s ním do roka rozvedla.

Naučila se žít bez alkoholu

Pak přišlo několik let naprosto běžného, přesto však šíleného kolotoče. Cibulková vstávala po páté, přes půl Prahy vezla dceru do jeslí, pak spěchala na zkoušku v divadle. Odpoledne se řítila zase do jeslí a večer i s holčičkou znovu do divadla.

Její tvrdohlavá pracovitost se ale vyplatila a dostavil se zasloužený úspěch. Z Vilmy se stala herečka, na kterou diváci chodí, ať hraje v čemkoli. Za svůj výkon ve fi lmu Výchova dívek v Čechách byla poprvé nominována na Českého lva.

Za vedlejší výkon ve fi lmu Pupendo ho v roce 2003 dostala. Během tohoto hektického období ale jednou znovu alkoholu podlehla. Byla to však jen velmi krátká epizoda v roce 1997. Od té doby má být čistá.

Jak říká: „Přijala jsem svět bez alkoholu, a i když je teď občas syrovej, přijde mi zajímavější.“ A jedním dechem vždy dodává, že si každý musí uvědomit, že se neléčí pro nikoho, ale jen pro sebe.

Vdala se za muže s velkými problémy

V roce 2003 se Cibulková podruhé vdala, tentokrát za herce Miroslava Etzlera (55). I on byl odjakživa velmi složitá osobnost s vlastními problémy. Miroslav se snad nikdy nevyrovnal se smrtí nemocné maminky, u které poměrně záhy propukla Alzheimerova choroba.

Protože velmi brzy potřebovala celodenní péči, platil jí herec drahé soukromé sanatorium. Zda se tam o ni starali tak, jak slibovali, si už bohužel nezkontroloval.

Když konečně přišel na to, jaké jsou v domově podmínky, musel nechat maminku převézt do roudnické nemocnice, kde zemřela. Etzler si tak dodnes vyčítá, že to takhle dopadlo. Že si ji nemohl vzít k sobě a sám se o ni postarat.

Hýčkali si jeden druhého

Svůj pocit viny začal utápět v alkoholu, a to v takové míře, že musel absolvovat léčení. Miroslav kvůli Vilmě dokonce opustil svoji tehdejší partnerku Zuzanu Bydžovskou (58), se kterou měl syna Kristiána (20).

Zuzana i jejich společný syn nesli Etzlerův odchod velmi těžce a jeho potomek se s ním dosud nestýká. Ačkoliv Miroslav jako otec selhal, pomáhal Vilmě s výchovou její dcery Šimony. Následujích deset let vypadali všichni tři jako ideální rodina.

Miroslav i Vilma bez falešného studu hovořili o svých překonaných závislostech a oba se společně věnovali horolezectví. „Hýčkáme jeden druhého,“ chválila si Vilma své druhé manželství a domácí pohodu. „Nejlíp je nám, když se večer doma všichni sejdeme,“ dodávala. Jenomže pak přišla další velká rána.

Za nevěru zaplatil rozvodem

Když Cibulková zjistila, že je jí Etzler nevěrný s mladou herečkou Radkou Pavlovčinovou (31), následoval rozvod. Po čase, když rozbouřené vášně trošku utichly, Vilma a její bývalý manžel znovu našli společnou řeč.

Na důkaz, že Cibulková k Etzlerovi nechová zášť, ho dodnes oslovuje Mirečku. Bohužel, v té době měla herečka starosti i se svojí dcerou Šimonou, která se už od čtrnácti let potýkala se závislostí na pervitinu. Mladá dívka musela být v roce 2011 hospitalizována v Bohnicích na tomtéž psychiatrickém oddělení jako kdysi její matka.

Chtěla dceru zbavit svéprávnosti

V té době se proslýchalo, že Cibulková chtěla nechat svoji dceru zbavit svéprávnosti, aby nemohla z léčení odejít na vlastní žádost. Než se tak stalo, Šimona v nemocnici podepsala reverz a odešla neznámo kam.

Přes špatnou prognózu dívka nakonec závislost zvládla i bez matčiny pomoci a vysloužila si tak její respekt. Dnes je ze Šimony úspěšná mladá žena a její matka je na ni právem hrdá. O svém vztahu k dceři dnes Cibulková říká: „Náš vztah byl, je a bude vztahem nejvzácnějším.“

Expartner ji pořád miluje

V minulých letech se zdálo, že se Cibulkové i v osobním životě konečně blýská na lepší časy. Po rozvodu s Etzlerem měla dva roky vztah s baskytaristou Pavlem J. Rybou (58). Když se ti dva v létě 2016 rozešli, přiznal Pavel, že to byla hlavně jeho vina, protože se kvůli jeho práci odcizili.

„Vilmu mám pořád rád,“ říká ale i nyní. Ovšem přes všechny trampoty se zdá, že je herečka už zase spokojená. A rozhodně si to po tom všem zaslouží.též psychiatrickém oddělení jako

Chtěla dceru zbavit

V té době se proslýchalo, že Cibulková chtěla nechat svoji dceru zbavit svéprávnosti, aby nemohla z léčení odejít na vlastní žádost. Než se tak stalo, Šimona v nemocnici podepsala reverz a odešla neznámo kam. Přes špatnou zaslouží.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...