Krásnou modelku Claudii Schiffer pronásledoval šílený maniak!

Neodbytný italský ctitel musel být nakonec zavřený do blázince!

Německá kráska Claudia Schiffer (48) měla štěstí, že v 17 letech potkala toho správného člověka, který z ní udělal hvězdu. Později se občas setkávala i s nesprávnými lidmi!

Pokud se o někom řekne, že mezi svými vrstevníky vyčnívá, většinou to bývá spojeno s něčím výjimečným a kladným. Ne vždy to ale platí. Claudia Schiffer jako čerstvě dospívající slečna ve dvanácti letech vyčnívala opravdu hodně: o hlavu své spolužáky převyšovala. Do současných 182 centimetrů jí moc nechybělo! Byl to problém.

Také vás může zajímat ...

Žádný kluk nechtěl chodit s holkou, která byla vyšší než on, i když byla hezká.

Za tři roky na vrcholu

Výška měla jednu výhodu. Každý si Claudie hned všiml. Platilo to i pro agenta, který sháněl nové tváře pro jednu modellingovou agenturu. Claudii bylo tehdy 17 let a s přáteli vyrazila na diskotéku. Do této chvíle jí ani nenapadlo, že se stane jednou z nejkrásnějších žen světa, navíc velmi bohatou. Otec byl právníkem a pro vysokou plavovlásku bylo samozřejmostí, že bude pracovat v jeho firmě.

Nabídka na práci v modellingu ale všechno změnila. Kariéra Claudie se rozjela závratnou rychlostí. Stačily tři roky na to, aby její obličej zdobil obálky nejprestižnějších magazínů – a aby byla v anketách zařazena mezi padesát nejkrásnějších lidí světa! Její pracovní tempo bylo hodně vysoké, od rána do večera, každý den včetně víkendů.

Nikdy toho nelitovala a její neuvěřitelný úspěch byl plně zasloužený.

Žaloba na novináře

Pouhých šest let ode dne, kdy se Claudii změnil život, nabralo nový směr i její soukromí. Přišla se podívat na show slavného iluzionisty Davida Copperfielda (62). Byla tam vlastně pracovně, což publikum nevědělo. Dostala honorář za to, že mu bude dělat asistentku – vypadalo to ovšem, že jí David na pódium pozval náhodně. Nezůstalo ale jen u jevištní spolupráce.

Slavná dvojice se sblížila a následující rok už se konaly romantické zásnuby na jednom karibském ostrůvku, který si kouzelník pronajal. Po svatbě pak pár musel čelit obvinění novinářů, že jejich vztah je jenom fingovaný, aby z něho oba měli dobrou reklamu. Napsal to jeden francouzský týdeník. Claudia s Davidem si to nenechali líbit. Podali žalobu a soud vyhráli.

yl to jeden z posledních společných kroků, které udělali, protože se šest let po seznámení stejně rozešli.

Důvod uvedli celkem věrohodný: kvůli tomu, jak byli oba pracovně vytížení, na sebe neměli moc času a nevídali se.

Prý mu to řekl papež!

Popularita přináší i nechtěné chvíle. O tom se Claudia přesvědčila v roce 2002. Zažila totiž pronásledování od psychicky nemocného člověka. Jednalo se o jednoho italského portýra. Ten se devětkrát pokoušel dostat do její vily, než mu v tom definitivně zabránila policie. Na svoji obranu maniak tvrdil, že prý ho papež pověřil, aby se s Claudií oženil.

Všechno se dostalo až k soudu, ten ale šílence osvobodil. Modelka si ale stejně mohla vydechnout, protože Ital byl umístěn do psychiatrické léčebny. Po čtyřech letech se pak setkala ještě s dalším neodbytným ctitelem; to byl pro změnu Kanaďan a nechával jí doma dopisy s milostným vyznáním. Měl ovšem už smůlu, Claudia byla už opět vdaná.

Jejím druhým manželem se stal anglický režisér Matthew Vaughn (48). Potkali se prý na rande naslepo a hned zjistili, že jsou „uhněteni ze stejného těsta“, jak se Claudia vyjádřila. Teprve tenhle vztah byl naplněn se vším všudy: modelka se stala matkou, a to dokonce trojnásobnou! Dnes miluje typický anglický životní styl, čaj o páté, procházky s přáteli a hraní deskových her u krbu.

Prohlásila, že kdyby začínala v dnešní době, asi by se neuplatnila.

„Jsem velmi plachá a nedokázala bych sdílet svůj život na sociálních sítích,“ upřesnila, co jí na dnešních mladých modelkách vadí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...