Krásy Černého moře. Bulharsko

Pocit bezpečí a pohody a velmi slušné ceny ve spojení s dnes již kvalitními hotely a službami jsou tím, co nás k bulharské části Černého moře vábí. Atrakce typické pro Řecko či Itálii tu už najdete též, a k tomu nám místní docela dobře rozumějí. Bulharsko je „naše“.

Zlaté Písky

Také vás může zajímat ...

Ve známém resortu asi 20 km severně od Varny je ideální bydlet v hotelu u pobřežní promenády, pak si můžete dopřát ranní mořskou koupačku hned po probuzení. Od rána tu kolem vašeho plážového lehátka procházejí prodavači čehokoli, určitě si dejte místní zmrzlinu!

Vstup do vody je mírný, což ocení rodiny s dětmi. Milovníci výletů vyrazí do Varny nebo do Hanučských lesů v kopcích hned za Zlatými Písky. Zdejší stezky jsou dobře značené, ztratit se nelze, naopak se dá užít ticho, klid a najít stromy, jež v Čechách nejsou příliš k vidění – jilmy, habry, dříny i jinany.

Zájezd na 8 dní pro jednu osobu letecky se snídaní od 9260 Kč

Primorsko

Tento resort má pro Čechy velké devízy: jednak dvě dlouhé pláže, severní a jižní, jednak to, že se jedná o tradiční „českou“ destinaci včetně českých nápisů a jídelních lístků. Létá se sem z Prahy, Ostravy, Brna, Pardubic, Varů…

Vyrostly tu desítky nových hotelů, ale příjemné je, že ceny zůstaly na staré, „naší“ úrovni. Pláže jsou opět rodinné s pozvolným vstupem do vody a co chvíli je tu „exotický“ plážový bar, takže se i tatík od rodiny cítí jako Nick Slaughter. Hotely mají všechny velké bazény a atrakce, na které by návštěvník ještě před několika lety ani nepomyslel.

Zájezd na 8 dní pro jednu osobu letecky polopenze od 10 550 Kč.

Sveti Vlas

Severnější alternativa Slunečního pobřeží, Sveti Vlas, má tu výhodu, že jeho břeh s (prázdnými!) plážemi je orientován na jih. Jsou pozvolné, vhodné pro rodiny s dětmi. Historie městečka sahá až do řeckých dob a jeho panorama se od moře malebně zvedá vzhůru.

Zdejší hotely jsou menší, rodinnější a z letiště v Burgasu jste tu za hodinu a půl. Milovníci výšlapů mohou vyrazit do hor nad městem, pokrytých lesy, anebo do sousedního Elenite, letoviska s aquaparkem. Po pobřežní silnici jezdí autobusy, ale rozhodně příjemnější je vodní taxi.

Zájezd na 8 dní na osobu letecky se snídaní od 11 990 Kč.

Sluneční Pobřeží

Resort Slnčev Brjag, známý už za socialismu, se rozrostl a služby zkvalitnily. Výhodou zůstávají hotely blízko osm kilometrů dlouhé a místy až dvě stě metrů široké pláže, která pravidelně získává modrou vlajku za čistotu vody. Vstup do vody je vhodný i pro děti a neplavce.

Aktivnější jedinci vyrazí za atrakcemi dvou aquaparků, z nichž ten větší, Action aquapark, opravdu stojí za to – nabízí devět tobogánů plus nejrychlejší klouzačku. Koupěchtivci mohou navštívit místní trh, kde je k dostání proslulý růžový olej nebo lidová keramika.Potěší restaurace, kde za večeři zaplatíte o třetinu méně než doma.

Zájezd na 8 dní letecky pro jednu osobu se snídaní od 10 750 Kč.

Nesebar

Staroslavný Nesebar, město, které na poloostrově vybíhajícím do moře založili staří Řekové, nabízí mnohakilometrové pláže s hotelovými resorty i historické centrum s památkami až z doby Byzantské říše.

Uzounké uličky kamenných domů s dřevěnými pavlačemi jsou zapsány v UNESCO, stejně jako kostelíky Krista Pantokrata, archandělů Gabriela a Michaela a svaté Paraskevy.

Z pobřežní promenády s restauracemi je to jen skok a na jižním konci resortu se můžete jít podívat na skutečné písečné duny. Autobusy zdarma jezdí do blízkého vodního parku Aqua Paradise s mnoha tobogány a jinými atrakcemi.

Zájezd na 8 dní letecky pro jednu osobu, all inclusive, od 13 450 Kč.

Sozopol

Dovolenkový resort Sozopol na jihu Bulharska je specifický – jde o poměrně velké město, vybíhající svojí starou památkovou částí na poloostrově do moře. I zdejší pláže s lehátky a slunečníky, které slouží všem a lze si je pronajmout v přepočtu za 70 Kč na den, působí městsky a poněkud anonymně, ale písek je hebký jako všude jinde a dobré restaurace i roznašeči lahůdek jsou vždy na dosah.

Najde se tu i tobogán. Staré město je typické dřevěnými balkony, vybíhajícími nad zděný půdorys. Příjemné je, že pláže obklopují rozsáhlé parky. V restauracích podávají mušle na všechny způsoby.

Zájezd na 8 dní letecky pro jednu osobu se snídaní od 11 200 Kč.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...