Křehký koláč s jablky

Přidáme máslo a umícháme těsto. Pomalu přiléváme vodu, dokud směs nebude vláčná. Těsto přesuneme do lednice a necháme půl hodiny odpočívat.  Předehřejeme troubu na 180 °C. Vyválíme tenké těsto a pomocí válečku ho přeneseme na plech vyložený pečicím papírem.

Také vás může zajímat ...

 Smícháme rozpuštěné máslo, javorový sirup a vanilkové aroma. Jablka rozpůlíme, odstraníme jádřince a nakrájíme na tenké plátky. Pět centimetrů od okraje těsta vyskládáme jablka do kruhu. Přidáváme další plátky, dokud nezaplníme celou plochu.

Smícháme skořici, sušený zázvor a ořechy. Nasypeme na jablka a zalijeme směsí z másla.  Přehneme okraje těsta přes náplň, dokud nevznikne uzavřený kruh. Okraje potřeme rozšlehaným vajíčkem, celý koláč posypeme třtinovým cukrem a pečeme 45 minut.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...