Krekry z naklíčených sušených semínek

Krekry plné lahodných naklíčených semínek se vám budou hodit na večírek, kdy zazáří v doprovodu vašich oblíbených pomazánek. Semínkové krekry se hodí k svačině, nebo samotné místo chipsů k televizi. Na rozdíl od jiných pochutin jsou plné zdraví prospěšných tuků a minerálů a zdravě vás zasytí. Jejich příprava je jednoduchá a doma vám v uzavíratelné dóze pár týdnů vydrží.

Ingredience
40 g ovesných zrn (Naklíčená semínka VegUp)
35 g slunečnicových semínek
30 g řepkových semínek (Naklíčená semínka VegUp)
30 g dýňových semínek
20 g semen vojtěšky (Naklíčená semínka VegUp)
20 g lněných semínek
70 g hladké pšeničné mouky
½ lžičky soli
¼ lžičky prášku do pečiva
2 lžíce rostlinného oleje
4 lžíce vody
1 lžička medu nebo sirupu (například rýžový, datlový)

Postup přípravy:
Smíchejte všechna semínka, mouku, sůl a prášek do pečiva. Přilijte vodu, olej a med a vařečkou zpracujte v těsto (bude se trochu rozpadat). Zakryjte a dejte do lednice odpočinout alespoň na 1 hodinu.

Těsto vyjměte z mísy a rozválejte ho válečkem mezi 2 pečícími papíry. Snažte se, aby bylo po celé ploše stejně tlusté, cca 3mm. Sloupněte vrchní pečící papír a na spodním těsto nožem nebo rádýlkem rozkrájejte na stejně velké tvary – čtverce, obdélníky, proužky.

Jednotlivé krekry od sebe odsuňte tak, aby mezi nimi byly alespoň 1cm mezery a mohly se tak opéci i ze stran. Vložte do trouby rozehřáté na 175°C a pečte zhruba 15 min, záleží na velikosti krekrů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...