Krémové řezy s mangem

Lehké ovocné řezy s tvarohovým nadýchaným krémem jsou ideálním pohoštěním pro návštěvu.

Suroviny

Také vás může zajímat ...

Na těsto – 6 vajec – 180 g hladké mouky – 150 g krupicového cukru – 1 lžíce másla – 1 lžička prášku do pečiva

Na krém – 250 g másla – 250 g zakysané smetany – 250 g měkkého tvarohu – 200 g moučkového cukru – 1 balení vanilkového cukru

Ovocná náplň – 10 ks mochyně – 2 mangový kompot – 1 lžíce cukru

Postup

1. Vejce rozklepněte a oddělte žloutky od bílků. Z bílků ušlehejte tuhý sýr, žloutky utřete s měkkým máslem a cukrem. Do žloutkové směsi přimíchejte mouku a prášek do pečiva. Nakonec vmíchejte bílkový sníh. Těsto nalijte do vymazané formy a pečte v troubě při 180 °C asi 30 minut.

2. Připravte si krém. Změklé máslo utřete s moučkovým a vanilkovým cukrem. Tvaroh prošlehejte se zakysanou smetanou. Pak obě směsi spojte a krátce prošlehejte.

3. Kompotované mango nakrájejte na kousky a pak společně s mochyní a cukrem vložte do robotu a krátce promixujte. 4. Vychladlý korpus potřete ovocnou náplní a navrch rovnoměrně rozetřete tvarohovou směs. Moučník dejte na alespoň dvě hodiny vychladit do lednice. Nejlépe však přes noc.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...