Krémy z vaší domácí spíže

Domácí výroba kosmetiky se může stát fajn koníčkem a i zdrojem originálních dárků pro vaše blízké.

TĚLOVÝ PLEŤOVÝ KRÉM

Potřebujete 100 ml zastudena lisovaného oleje a 150 ml bambuckého másla. Obě suroviny promíchejte ve vodní lázni. Krém uchováváme v uzavíratelné dóze. Pokožku regeneruje, zvyšuje elasticitu, zpomaluje proces stárnutí a má hojivé účinky.

RŮŽOVÝ KRÉM

Také vás může zajímat ...

Na krém potřebujete lístky ze dvou květů růží, polévkovou lžíci růžových šípků, které rozdrtíte a zalijete 100 ml horké vody, ale ne vroucí. Nechte přes noc odstát. Ráno směs pořádně v plátýnku vyždímejte a budete mít připravenou růžovou vodu.

Samostatně smíchejte 1 lžíci strouhaného včelího vosku s 1 lžící kakaového másla, zahřejte asi na 50 °C a za stálého míchání do směsi ve dvou dávkách přidejte 50 ml mandlového oleje, odstavte a nechte směs vychladnout. Pak smíchejte s růžovou vodou, vitaminem E v tekuté formě a přidejte 6 až 7 kapek růžového esenciálního oleje. Krém uzavřete ve skleněné nádobě.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...