Křen umí posílit

Má skvělé účinky na naši obranyschopnost. Obsahuje dostatek důležitých živin a má antibiotický efekt. To je křen.

V případě nemocí spojených s kašlem a rýmou nám ale křen prokáže ještě jednu skvělou službu. Jeho silice rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest – jak v nosních dutinách, tak v plicích a průduškách.

Také vás může zajímat ...

Tento účinek pocítíte už při jeho krájení či strouhání, projevuje se typickým slzením, stejně jako u cibule. Vyzkoušejte z něj několik receptů a průběžně si ho dopřávejte. Nebudete litovat a účinky vám pomohou.

Křen s medem

Křen najemno nastrouháme a smícháme v poměru 2 lžíce křenu s 1 lžící medu. Užívat bychom pak měli 3x denně jednu čajovou lžičku, u dětí raději dávku snížíme. Už za chvíli po jeho konzumaci pocítíme, že se nám „spouští rýma“, snadněji odkašláváme a lépe se nám dýchá.

Jablečný křen

3 lžíce strouhaného křenu, 2 nastrouhaná jablka, šťáva z půlky citrónu. Vše promícháme a podáváme jako přílohu k vařenému masu.

Křenová šlehačka

Potřebujeme 250 ml smetany ke šlehání a 4 lžíce nastrouhaného křenu.Ušleháme tuhou šlehačku a lehce do ní vmícháme křen. Podává se se šunkou jako šunkové rolky nebo s tenkými plátky hovězího uzeného jazyka..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...