Kristýna by se ráda vdávala, jenže Vojtěch je příliš moderní

Kristýna Leichtová (34) by se ráda vdávala, jenže Vojtěch je příliš moderní Talent zdědila po otci, kapelníkovi bluegrassové skupiny Cop Míšovi Leichtovi (58), hudebním dramaturgovi a moderátorovi. Matka s otcem se rozvedli, když byly Kristýně tři roky, což ji poznamenalo na celý život.

Z dalších vztahů se rodičům narodilo šest potomků, herečka má tudíž šest nevlastních sourozenců. Rodinné vztahy jsou tu nesmírně složité, pro nezasvěceného je téměř nemožné se v nich orientovat, dospívající Kristýnu dohnaly dokonce k psychologovi.

Také vás může zajímat ...

Vychovávalo ji několik nevlastních otců. Nejmladší z jejích sourozenců je o dvacet devět let mladší než ona. A další perlička: v dětství se energická tmavovláska stěhovala hned dvanáctkrát. „Maminka je prostě taková horká hlava, a když se jí něco nelíbí, pálí mosty a jde.

Lhostejno kam,“ vzpomíná Leichtová na své originální dětství. „Navštěvovala jsem jako holka psychologa, protože ty rozchody nebyly přece jenom jednoduché, naši byli mladí a neuměli v tom plavat,“ vysvětluje herečka.

„Učinili nějaká rozhodnutí, a já tak byla na pár let odstřižena od táty, vídali jsme se jen sporadicky. V mém životě tak byli dva chlapi a oběma se říkalo táto. Blbě jsem to nesla. Dětstký mozek tehdy nepochopil, co se děje,“ uzavírá s tím, že by v matčiných šlépějích kráčet určitě nechtěla.

„To, že chci být herečkou, jsem si poprvé uvědomila asi v devítce na základce. Pak mě vzali na konzervatoř. Do té doby to byl jen takový nesplnitelný sen. A před tím jsem každý rok řešila, abych nepropadla z matiky, takže jsem neměla myšlenky na dalekou budoucnost,“ popisuje Kristýna svá dětská přání.

Absolventka Pražské konzervatoře na sebe upozornila ve filmu Účastníci zájezdu a zejména v seriálu Comeback coby krásná dívka Iva, která je obklopena velmi zvláštní rodinou. Kristýna připouští, že po Účastnících zájezdu, kde scénář předepisoval strhnout horní díl plavek, všichni kolem ní mluvili jen o oné pikantní scéně.

„Jenomže herectví je o tom, že nás živí tělo a obličej. Takže ač z těch choulostivých scén nejsem moc nadšená, vím, že jsou někdy potřeba,“ říká. Herectví nebylo nikdy Ivinou jedinou životní náplní.

Kristýna Leichtová

Vedle toho se věnovala také zpěvu, tanci, studiu francouzského a anglického jazyka, snowboardingu, baletu, jako dítě závodně lyžovala a cizí jí nejsou ani bojové sporty. Když se jí zeptáte, zda chaotické rodinné vztahy nějak ovlivnily její nároky na životního partnera, odpoví: „Byla jsem urputná v tom, že model, který znám z rodiny, nechci.

Takže jsem všechno chtěla pojímat v klidu a s rozvahou ve smyslu: dlouho spolu chodit a pak se rozhodnout k dalšímu kroku.“ Když oslavila třicáté narozeniny a po jejím boku zase už nikdo nestál, cítila nejistotu a zmatek.

Toužila po rodině a dítěti, ale ideální muž nikde. „To, co chci nejvíc, je spokojená rodina,“ prohlásila tehdy rezolutně. Dobře věděla, že vybudovat spokojenou rodinu je jeden z nejtěžších životních úkolů.

V jednom měla jasno: přála si mít po boku někoho, kdo by byl z oboru. „V naší branži je výhoda, když jsou dva lidi ze stejného oboru. Líp si rozumíme. Představa, že bych byla s někým, kdo má vystudovanou třeba stavařinu, je nereálná.

Asi bychom si neměli co říct,“ domnívala se. Ale zklamávali ji i herci. Chodila s kolegou Štěpánem Benonim (35), při natáčení komedie WesternStory zahořela láskou k Filipovi Kaňkovskému (35), ale oba vztahy skončily zklamáním.

V roce 2016 se rozletěla zpráva, že mezi krásnou Kristýnou a ředitelem Divadla Komedie Vojtěchem Štěpánkem není jen standardní pracovní vztah, ale něco víc. Štěpánek je absolvent konzervatoře, vystudoval hudebně dramatický obor, poté působil v pražském Strašnickém divadle jako herec, režisér i dramaturg.

V době seznámení s hvězdou Comebacku už ovšem šéfoval Divadlu Komedie, pak vedly jeho kroky do Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde působí jako šéf činohry. Nesdílná Kristýna to, že se Štěpánkem chodí, úzkostlivě tajila, jak je ostatně jejím zvykem.

Když se jí novináři ptávali, zda je zamilovaná, obvykle odpovídala: „Promiňte, to už je příliš osobní.“ Kristina a Vojtěch byli nejdřív kolegové, a úsměvné je, že se spolu i objevili v divadelním představení, neboť Vojtěch Divadlu Komedie nejen šéfoval, ale také tu hrál.

Nebylo to ledajaké představení. Kristýna byla celou dobu ve spodním prádle, její partner toho také neměl na sobě zrovna mnoho – a velká část divadelního kusu se odehrávala v posteli. Takhle se před zraky diváků ti dva sbližovali, až se sblížili i v soukromí.

V březnu 2018 způsobila herečka poprask tím, že prohlásila, že je těhotná, ale odmítla prozradit, kdo je šťastným tatínkem. O měsíc později pochopila, že už nemůže mlčet, a napsala svému milému vyznání lásky na sociální síť: „Pokud máte po svém boku člověka, který vás kupříkladu umí rozesmát, třeba tím, že vám jen tak olízne ucho, člověka, který za vás vystojí frontu na frgál, protože se musíte domalovat, člověka, který kouká vstříc společným zítřkům s odvahou, i když má trochu závrať, važte si ho a říkejte mu, jak moc je pro vás důležitý.

“ V létě 2018 se dvojici narodila Dorotka (2). Kromě této zásadní změny Kristýnu potkal další zlom: stěhování do Ostravy, kam následovala životního partnera. To pro ni jistě nebylo jednoduché. Narodila se v Plzni, od dob středoškolských studií zakotvila v Praze.

Ostrava pro ni představuje velkou neznámou. Je navíc situována daleko od prostředí, na kterém je mladá herečka bytostně závislá. Energická Kristýna si poradila i s touto nelehkou situací. Dokázala skloubit péči o rodinu i práci, hraje v představení Zkrocení zlé ženy v rámci Letních shakespearovských slavností v Ostravě.

„Holčičku nosím na zkoušky všude s sebou, má tam v ústraní dečku, kde si hraje,“ říká. S jednou věcí však spokojena evidentně není. Už dlouho hovořila o tom, že by si přála se vdát a mít dítě. To první se jí bohužel nesplnilo.

„To ale není mnou,“ přiznává sklíčeně. „Jemu to nějak moc dlouhá trvá. Asi je moderní, na rozdíl ode mě.“ Utěšuje se tím, že termín sňatku režisér posouvá možná i proto, že chce, aby si jejich dcera jednoho dne také svatbu užila.

Možná existuje i jiný důvod: jako divadelní šéf je Vojtěch Štěpánek natolik pohlcený prací, že se mu veselka do jeho plánů jednoduše už nevejde. Kristýna se označuje za moderní matku, což podle ní paradoxně znamená návrat ke kořenům.

„Například se snažím kojit, co to jde, protože je to přirozené. Také se vracím zpátky k látkovým plenkám, jsou šetrné k přírodě a zároveň to nejlepší pro miminko,“ podotýká mladá maminka. Ke štěstí chybí jen ta svatba.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...