Krok za krokem, jak správně mýt vlasy

Z mytí vlasů se rychle stává rutina. Možná je načase vnést do této činnosti něco nového, abyste jim zajistila maximální péči.

Zdravý vzhled a zářivý lesk mají jen dokonale umyté vlasy. Bohužel, spousta z nás se při jejich mytí dopouští chyb. Jakých zásad byste se měla držet?

Také vás může zajímat ...

Vlasy pročešte

Ještě dříve, než začnete s mytím, vezměte kartáč a vlasy pročešte. Zredukujete tak množství vlasů, které by se mohly usadit v odpadu, navíc podpoříte i krevní oběh ve vlasové pokožce.

Začněte s oplachováním

Před použitím šamponu je třeba vlasy důkladně umýt, aby se voda dostala na každé místo pokožky hlavy. Použijte středně teplou vodou.

Jak se šamponem

Používejte výhradně kvalitní šampon určený pro váš typ vlasů. Co se týče množství, stačit by vám měla kulička o velikosti lískového oříšku. Šampon byste měla nanést jak ke kořínkům, tak po celé délce vlasů a vmasírovat ho do vlasů a do pokožky pomocí bříšek prstů. Šampon opláchněte hned, jakmile se na hlavě vytvoří dostatečné množství pěny.

Mytí ještě jednou zopakujte.

Závěrečná péče

Naneste přiměřené množství kondicionéru po celé délce vlasů, vyhněte se kořínkům. Nechte působit asi dvě minuty a poté důkladně smyjte, nejprve vlažnou, poté chladnější vodou. Studená voda uzavře vlasová vlákna a udrží ve vlasech vlhkost a přirozené oleje.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...