Kruhy pod očima

Zatočte s kruhy pod očima

Nevzhledné kruhy pod očima trápí ženy i muže a mohou mít řadu příčin. Co s nimi? Jak vznikají? Kůže pod očima je velmi tenká, takže se na ní vše rychle projeví, například únava po probdělé noci.

Navíc je protkána spoustou malých cév a lymfatických žláz, a když tělo postrádá kyslík nebo tekutiny, proudí tudy krev pomaleji a je tmavší. Přes tenkou kůži jsou cévy snadno viditelné a dodávají pleti nezdravou barvu, která má nahnědlý nebo namodralý odstín.

Také vás může zajímat ...

Dalším důvodem může být nadměrné namáhání očí třeba při dlouhodobé práci s počítačem. Trpí i při pobytu v zakouřeném prostředí, špatnou životosprávu, jako reakce na pylovou alergii, časté mnutí očí, stres, nepohoda, vyšší věk.

Někdy jsou kruhy pod očima způsobené geneticky, pak vás mohou vás pronásledovat, i když jste dokonale fit a vyspalí. A někdy signalizují i nemoc, například štítné žlázy, srdce, chudokrevnost, jaterní nebo ledvinové potíže a další.

Rychlá první pomoc Pokud máte kruhy pod očima po nevyspání, pomůže vám obyčejná kostka ledu. Pokožku kolem očí ochladí, vyhladí, rozjasní a zmírní otok. Jen to nesmíte s ledováním přehnat, jen pomalu obtahujte okolí očí, lehce masírujte, jinak si můžete způsobit omrzliny.

Stejnou službu vám prokáže i na pár minut v lednici ochlazená kávová lžička, kterou si přiložíte na oko. Podobně fungují i vychlazení sáčky od zeleného nebo černého čaje. Naše babičky také používaly bramboru.

Stačí ji dobře omýt, nakrájet na tenké plátky a přiložit je na 10 minut na oči. Látky v ní obsažené zmírnit otoky a dokážou i trochu potlačit tmavé zabarvení. Stejným způsobem můžete využít i salátovou okurku.

Nebo si pořiďte speciální gelovou oční masku. Co dokáže kosmetika Z dlouhodobějšího hlediska je potřeba poskytnout křehké pleti kolem očí speciální péči. Krémy na tmavé kruhy pod očima dokážou nejen zjemnit a zesvětlit kůži, ale napomáhají zpomalení stárnutí a ztenčování kůže v této oblasti.

Ty skutečně účinné obsahují látku haloxyl a komplex ovocných kyselin – hledejte je ve složení na etiketě. Večer před spaním nanesete krém velikosti zrnka rýže na tmavá místa pod očima. Jemně ho vmasírujete nebo lehce vklepete do pokožky od středu oka směrem ke spánku.

Pro dosažení optimálních výsledků se doporučuje používat krém po dobu 5–6 týdnů. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...