Krutá nemoc usmířila rodinu

Otec Felix je zoufalý.

Dcera Dagmar Patrasové (63) a saxofonisty Felixe Slováčka (76), začínající herečka Anna Slováčková (24), si v prsu objevila zhoubný nádor. Teď má za sebou třetí chemoterapii z celkových šesti. Bude dál hrát sestřičku Radku v Ordinaci? Jak zvládá náročnou léčbu?

Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 Anna Slováčková (24) bojuje jako lvice s rakovinou prsu! Má za sebou už třetí chemoterapii, a chystá se na chirurgický zákrok! Ten bude záležet na tom, jak dopadnou výsledné testy. Do konce roku ji prý čekají další dvě chemoterapie po třech týdnech. Od ledna by měla následovat druhá fáze léčby.

Také vás může zajímat ...

Ale všechno zlé, co se teď Aničce děje, se rozhodla o otočit v dobrou věc.

Apeluje totiž na mladé ženy, aby nezanedbávaly prevenci.

Nemoc změnila napjatý vztah rodičů

Kromě toho, že chce dát najevo, jak je důležité nic nepodceňovat, se snaží i nadále pokračovat v práci. „Normálně hraju, zpívám, žádnou práci neruším, naopak, snažím se pracovat, abych řešila jiné věci, než to, že jsem nemocná. Při tom se léčím a chodím pilně na chemoterapie,“ svěřila se Slováčková.

Strašlivá diagnóza, kterou nikdo nečekal, od základů otřásla celou její rodinou, která se kolem ní pevně semkla.

Její matka Dáda Patrasová (63) je z toho zoufalá, stejně jako její otec Felix Slováček (76).

I když spolu Dáda s Felixem několik let nežijí a jsou spolu na kordy, krutá nemoc jejich dcery je usmířila. Podle slov Aničky ji její nemoc sblížila nejen s mámou, která se pro ni teď snaží dělat maximum, ale také s otcem. Ten kvůli ní začal zanedbávat svou milenku Lucii Gelemovou (36), což se ji sice moc nelíbí, ale zřejmě s tím nic neudělá.

„Největší radost mám z toho, že rodiče spolu začali kvůli mé nemoci dobře vycházet a konečně spolu klidně komunikují. To mi teď nejvíc pomáhá,“ prozradila seriálová sestřička.

A to je co říct, protože Dáda nemohla ještě před měsícem Felixe vystát a on zase nemohl vystát ji, a přes média si neposílali drsné vzkazy.

Hlavu zakrývá v módním turbanu

Poté, co jí lékaři naordinovali chemoterapii, si Anička ze strachu, že jí vypadají vlasy, sama oholila hlavu. Prý si teď připadá jako její maminka před více než třiceti lety v seriálu Návštěvníci. V chladném počasí holou hlavu zakrývá čepicí nebo šátkem a v čase chřipek se často neobejde ani bez roušky.

Předtím, než o své krásné vlasy přišla, zveřejnila na Instagramu profesionální snímky, které nafotila těsně před zahájením léčby.

Vidí to optimisticky

„Chtěla jsem mít nějaký poslední fotky s mýma starýma vlasama, než za tím udělám tlustou čáru,“ svěřila se Anna . Jak nyní zvládá chemoterapie? Anička se snaží být optimistická a věří, že nad rakovinou zvítězí a vše se změní k lepšímu! Proto zatím normálně funguje, vše se snaží zvládat a vyčerpaná náročnou léčbou se ještě necítí.

Ve všem, co dělá ji, kromě její rodiny, podporuje také spousta jejích přátel.

Co jí dává největší podporu a naději?

„Aničko, jsi čistá duše, myslím na tebe. Všechno určitě zvládneš,“ napsala jí kamarádka a zpěvačka Marta Jandová (45). Kromě podpory přátel si Anička nemůže vynachválit, jak moc jí pomáhají její nejbližší. „Mám kolem sebe celou rodinu, přátele a jejich lásku. A to je pro mne nejdůležitější a největší nakopávač,“ dodala. To jí dává největší klid a také naději, že se vyléčí.

Takovou víru teď nejvíc potřebuje. I když bojuje se zákeřnou nemocí, nechce se vzdát milované práce v seriálu Ordinaci v růžové zahradě 2, kde hraje sestřičku Radku. Navzdory nemoci dál pilně natáčí. Její postavu čeká po novém roce zajímavý děj.

Zrovna když kvůli rakovině prsu podstupovala první chemoterapii, dotáčela další cyklus seriálu.

V ruce jí zůstaly chumáče vlasů

„Modlila jsem se každý den a prosila své vlasy, aby mi ještě chvíli vydržely. Dotočila jsem v pátek a v sobotu ráno jsem si prsty do nich zajela a zůstaly mi v ruce chomáče. Hned nato jsem šla dohola,“ prozradila smutně, jak si chemoterapie začala vybírat svou daň. Aničku čeká od nového roku v Ordinaci spousta zvratů. Její role dostane větší prostor.

Přitom její postava nebude ovlivněna tím, že se Anička léčí s rakovinou. Aby divák nic nepoznal, tvůrci seriálu pro ni připravili speciální paruku, která bude k nerozeznání od jejího původního účesu.

Ovšem v civilním životě chce chodit dál bez paruky, protože se tak cítí lépe.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...