Kuře s pečeným česnekem

Suroviny:

3 palice česneku  2 lžíce olivového oleje  sůl a pepř  1 kuře o váze 1,4 kg Na rukolový olej:  1 hrst rukoly  2 lžíce citronové šťávy  60 ml olivového oleje

Také vás může zajímat ...

Postup:

Troubu předehřejeme na 180 °C. Česnekové stroužky vyskládáme na plech, zastříkneme olejem a posypeme solí a pepřem. Kuře zmáčknuté do ‚motýlka‘ posadíme na stroužky, potřeme zbylým olejem a rovněž osolíme a opepříme. Pečeme 1 hodinu.  Pak česneky přesuneme k okraji plechu a pečeme dalších 30 minut, aby bylo kuře upečené dozlatova.

Zatímco se kuře peče, uděláme rukolový olej: všechny na něj potřebné ingredience smícháme. Po upečení potřeme olejem kuře.

Servírujeme s pečeným česnekem..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...