Kurkuma podporuje imunitu a napomáhá léčivým procesům

V současné době se stále více lidí obrací k přírodní léčbě. Pokud hledají prostředek, který dokáže spolehlivě potlačit bolest a pomoci organismu od různých zánětů, často sází na kurkumu.

Také vás může zajímat ...

Možná už jste o kurkumě slyšeli, možná vám právě představujeme něco nového. Proto je třeba, abychom vám vysvětlili, co to vlastně ta kurkuma je.

Kurkuma, neboli indický šafrán, je koření ze sušeného mletého oddenku kurkumovníku dlouhého. Má původ patrně v jižní Asii a dnešním jejím největším vývozcem je Indie. V kuchyni můžete kurkumu používat čerstvou i sušenou a stejně tak i v domácím léčitelství.

Tlumí zánětlivé procesy

Se vzrůstající oblibou kurkumy u nás roste povědomí i o jejích téměř zázračných léčivých účincích. Je výrazně protizánětlivá, protože potlačuje srážlivost krevních destiček a tím tlumí zánětlivé procesy.

Rovněž stimuluje tvorbu kortizonu v nadledvinkách, čímž přímo podporuje léčivé procesy. Krom léčivých účinků také kurkuma výrazně podporuje imunitu a působí preventivně na naše zdraví. Pomáhá také při obnově poškozených jaterních funkcí, při artritidě a onemocněních srdce.

Zlaté mléko má blahodárné účinky.

Funguje jako prevence proti rakovině

Vědci při svých výzkumech zjistili, že kurkuma dokáže potlačit časný vývoj rakovinných buněk a může i zastavit rozšiřování onemocnění. Kurkuma je vhodná i na pravidelnou konzumaci zejména pro sportovce.

Navíc dokáže snižovat koncentraci tuků v krvi a působí proti tvorbě žlučových kamenů. Pozitivně působí i na zažívací orgány, nejvíce však na játra a ledviny. Přesto, že je kurkuma tolik prospěšná, je namístě varovat osoby, které užívají léky na ředění krve. Ty by ji měly konzumovat pouze po poradě s lékařem.

Prospívá nejen zdraví, ale i kráse

Kurkuma si už před mnoha staletími našla uplatnění i v kosmetice, a to hlavně v daleké Indii. Ženy a dívky si tam odedávna oplachují tvář ve vodě s kurkumou, protože barvivo v ní obsažené zanechává na jejich pleti zlatavou zář a chrání ji před akné a jinými kožními neduhy.

Ať si kvůli svému zdraví a kráse koupíte nějaký preparát z kurkumy v lékárně, či si ho vyrobíte doma sami, rozhodně nebudete litovat.

Připijte si na zdraví Zlatým mlékem

V Indii říkají kurkumě také Královna všeho koření. Pevně totiž věří, že při požití 1 lžičky kurkumy denně, ať v jídle ve formě koření, či v nějakém léčivém přípravku, uděláte pro své zdraví víc, než kdybyste do sebe ládovali celé hrsti mnohdy zbytečných léků.

Pokud i vy chcete vyzkoušet účinky zázračné kurkumy, můžete si pro začátek připravit třeba Zlaté mléko. Mléko se pije převážně teplé, ale existuje i studená varianta. Nápoj je vhodný při nachlazení a díky jemné chuti ho ocení i malé děti.

K přípravě budete potřebovat 1 hrnek mléka, 2 polévkové lžíce čerstvé kurkumy nebo 1 lžičku mleté sušené. Dále pak ½ lžičky skořice, špetku kajenského či černého pepře, 1 lžíci medu a 1 lžičku másla.

Mléko zahřejte v hrnci spolu s kořením, krátce povařte a přeceďte do sklenice. Jakmile trochu zchladne, přidejte med a můžete podávat. Zlaté mléko je skvělé nejen při nachlazení. Při pravidelné konzumaci rovněž blahodárně působí na mozek, srdce, imunitu a je prevencí proti rakovině.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama