Kurkuma pro krásnou pleť

Kurkumu jistě dobře znáte. Právě ona dodává šmrnc a barvu omáčkám a rýži. Věděli jste ale, že prospěje i vaší pleti a vlasům?

Hlavní účinnou složkou v kurkumě je kurkumin, který má velmi silné protizánětlivé a antioxidační účinky. Indky odnepaměti používaly masku z kurkumy před svatbou, aby měly krásně rozzářenou a čistou pleť.

Také vás může zajímat ...

Kurkumin také zabraňuje působení faktoru TGF beta, který oslabuje vlasové kořínky a způsobuje padání a ztrátu vlasů. Kurkuma nejenže stimuluje vlasové kořínky, ale také celkově zlepšuje stav vlasové pokožky.

Pomáhá léčit ekzém, lupénku a lupy. Smíchejte ji s vodou z heřmánku, a po umytí si tímto přelivem opláchněte vlasy.

Rozjasněte tvář

Receptů na to, jak z kurkumy udělat skvělou masku na obličej, je mnoho. Vyzkoušejte třeba tuto klasiku: smíchejte tři čtvrtě lžičky kurkumy se čtyřmi lžičkami bílého jogurtu. Vzniklou pastu naneste v tenké vrstvě na pleť, nechte působit 20 minut a poté opláchněte.

Zmizík na pupínky

Proti akné skvěle funguje maska z půl lžičky kurkumy, jablečného octa, medu a mléka. Obličej nejprve ošetřete pomocí vatového tamponku namočeného do octa. Obličej jemně přetřete a nechte ocet působit.

Pak smíchejte zbylé ingredience do pasty a tu aplikujte na obličej. Nechte působit 15 minut a pak dobře smyjte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama