Květiny pro dobrý spánek

Stačí si do ložnice přidat květinu a můžete výrazně vylepšit svůj spánek. Některé rostliny totiž dokážou vyčistit vzduch. Působí preventivně proti nachlazení a alergiím.

Nejsou krásné jen na pohled, ale umí i překvapivě účinně odčerpat škodlivé látky z ovzduší a absorbovat různé nevhodné chemikálie. Listy rostlin fungují jako prachovka. Zachycují prach i kouř a stačí je pak už jen, čas od času, pořádně osprchovat.

Také vás může zajímat ...

Rostliny v ložnici rovněž navozují příjemný pocit pohody. Zelená barva navíc působí příznivě na vaši psychiku. A jaké květiny se do ložnice hodí nejlépe?

1. Aloe vera je jedna z nejúčinnějších bojovníků prosti špatnému vzduchu. Má totiž dobrou schopnost uvolňovat kyslík po celou noc během vašeho spánku. Bude se vám proto při spaní dobře dýchat.

2. Anglický břečťan dokáže odstranit až 94% vzdušných nečistot během pouhých 12 hodin. Může pomoci zejména alergikům při nočním kýchání i proti nateklým sliznicím nosohltanu. Navíc se jedná o zcela nenáročnou rostlinu.

3. Gerbera je nádherná a také velmi účinně vyčistí vzduch. Dýchání ve spánku bude konečně snadné a navíc svou ložnici nevídaně zkrášlíte. Budete se tam cítit mnohem lépe.

4. Tchynin jazyk pracuje, zatímco vy spíte. Po celou noc vypouští kyslík, zatímco přijímá oxid uhličitý. Také odfiltruje nepříjemné běžné domácí toxiny jako formaldehyd, trichlorethylen a benzen ze vzduchu. Jen musíte dát pozor, aby domácí mazlíčce nebo děti neolizovali nebonepozřeli jeho listy. Způsobují nevolnost.

5. Jasmín je stálezená rostlina s bílými květy, která má relaxační účinky. Zvyšuje tak kvalitu spánku a pomáhá tlumit úzkost a podráždění.

6. Banánovník v ložnici skvěle zvýší vlhkost vzduchu. Je ale hodně náročný na zálivku.

7. Levandule v květináči svou omamnou vůní zklidňuje, přivádí hluboký spánek, a navíc nepustí do ložnice žádného mola.

8. Eukalyptus je ideální pro astmatiky nebo pro ty, kteří mají problémy s horními cestami dýchacími. Vypouští vonné silice, které fungují antibakteriálně.

9. A pokud se chcete chránit před zlými sny, dejte si do ložnice brambořík. Pokud vaše volba padne na kvetoucí druhy rostlin, nemělo by jít o příliš aromatické rostliny jako je například hyacint nebo gardénie. Někomu může jejich vůně vadit a navíc silně lákají hmyz. Nevhodné jsou do ložnice také sušené květiny. Ulpívá na nich prach a vyzařují špatnou energii.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...