Kvůli čemu by se slavný pár mohl rozejít?

Dvakrát jí jasnovidci předpověděli budoucnost, která se přesně vyplnila. Bojí se oblíbená zpěvačka, že ji manžel opustí kvůli mladé krásce z opery?

Zpěvačka Hana Zagorová (73) si v životě dost vytrpěla. O to víc se těší z každého nového dne se svým milovaným mužem, operním pěvcem Štefanem Margitou (63). Jenže jeho časově náročná práce a také její koncertování neprospívají zpěvaččině křehkému zdraví. Nekoleduje si o problém?

Také vás může zajímat ...

Museli oba dozrát. Hana Zagorová (73) a Štefan Margita (63) se potkali nejspíš ve správné chvíli. „Vše je tak, jak má být. Věřím na osud a prostě jsem si musela na své štěstí počkat. Kdybychom se se Štefíčkem potkali dříve, možná bychom dnes spolu takhle šťastní nebyli.“

Žádný chlap nechce být ten druhý

Zpěvačka měla totiž smůlu na vztahy. Nebylo jednoduché s ní držet krok. Taky s ní nikdy, až do nedávna, žádný chlap nevydržel. Dlouho nedokázala skloubit slávu se soukromím. Každý její vztah ztroskotal na tom, že neměla čas, byla slavná a úspěšná. Ne každý chlap dokázal snést, že je druhý, že je to ten od Zagorky. O svých vztazích Hanka nechce moc mluvit, vždy jen něco naznačí.

Třeba to, že se vždycky tak bláznivě zamilovala, že se za svými láskami klidně hned rovnou stěhovala.

Proč všechny její vztahy krachovaly?

Jejími partnery byli i Vlastimil Harapes (73) a Karel Vágner (77). Tyto vztahy ale nedopadly moc slavně. „S oběma jsem prožila kus života. A bylo to naplňující alespoň ve své době. I když jsme se rozešli, zůstáváme dál přáteli.“ Až se objevil muž, kterému nevadilo, že je ten druhý. Když si totiž zadáte na internetu jméno Štefan Margita, tak první, co se objeví, je: manžel Hany Zagorové.

A ne: operní zpěvák, tenorista, který vystupuje na všech nejslavnějších scénách světa, v milánské La Scale, londýnské Covent Garden nebo v newyorské Metropolitní opeře.

Lev se o ni porval!

Hanka věří na Osud s velkým O. Co se má stát, to se stane. Ale občas má chvíle, kdy by ráda do té dané budoucnosti trochu nakoukla. Když jí bylo pětadvacet let, nechala si od jasnovidce vyložit svoji budoucnost. A on jí, tehdy mladé, krásné a už slavné zpěvačce předpověděl, že svoji skutečnou a pravou lásku potká až ve 46 letech. Tenkrát se na jeho věštbu pořádně naštvala! Proč tak pozdě?

Jenže předpověď se naplnila přesně, do písmene! Se Štefanem to prý bylo, jako když klíč vklouzne do správného zámku. Když se potkali, on se do ní okamžitě zamiloval a jako muž narozený ve znamení Lva začal ihned konat. Vůbec nebral na vědomí, že je vdaná. „Když jsem byl pozván na její narozeniny, každý jí koupil nějaký dárek, jako třeba šampaňské. Já jsem ale koupil povlečení.

Na postel,“ vypráví Margita se smíchem.

Co jí věštila Helena Růžičková z kávy?

Hanka si tak všimla, že po ní Štefan jde a věděla, že manželství s baleťákem Vlastou Harapesem je sice krásné, ale je to spíš přátelství. Podruhé si tedy nechala vyložit budoucnost. Lásku jí vyvěštila Helena Růžičková (+67). „Šli jsme tam s Olgou Schoberovou (76). Sama bych tam nešla. Už jsem věděla, že se mnou Štefan koketuje, a Olinka řekla, jedeme se na to zeptat.

Helena mi věštila z karet a pak z kávové sedliny. Chvíli dělala přemýšlivou čarodějku a pak – To bude láááska! Ruku na to, že ti půjdu za družičku!“ Pak Štefan pozval Hanku s manželem Harapesem do Basileje na představení Nápoj lásky – což se ukázalo být příznačným. Vlastík se omluvil a jak Hanka říká, pak už to šlo strašně rychle. A protože Harapes je velký formát, s grácií vycouval.

A Štefan toho ihned využil a vzal věci do svých rukou. Přesto, že Hana byla ještě vdaná, už zařizoval jejich svatbu. Pozval příbuzné a tak dále. A že nebyla rozvedená? To se přece nějak stihne… A vyšlo to jen tak tak. 30. 6. se rozvedla a 6.

července už se brali.

Stálo jí to za to?

I když v té době byla velkou hvězdou, se Štefanovou slovenskou rodinou si bezvadně sedli. Otec byl opravdový džentlmen a maminka to brala s humorem. Jejich rozdílný věk nikdo neřešil. „Rovnou mi řekla, že nemůže mít děti – i tak si mě chceš vzít? I tak si tě chci vzít. Ani den jsem toho nelitoval,“ přiznává Štefan. A Hanka? Když si vzala Štefana, úplně zpívat přestala.

„Stál mi za to ten Štefan. Muži špatně snášejí, když jsou vedle hvězdy. “ Ovšem Margita to ustál se ctí a bez reptání. Zamilovaný pár cestoval po světě, užívali se navzájem. Hanka na čtyři roky se zpíváním skončila. Štefan byl pro ni důležitější. Nechtěla udělat ve vztahu stejné chyby jako dřív. Měla pocit, že už nazpívala všechno, co mohla. Ale po pár letech jí začalo zpívání chybět.

„Hrozně se mi po zpívání stýskalo, oni dva s Karlem Vágnerem (77) to na mně poznali a domluvili se na mě.“ Přemluvili ji na desku, a tak se vrátila ke koncertování.

Zažila, jaké to je bát se o život

Zase se pustila do práce jako o život. Na jednu stranu stále říká, jaký žijí s manželem bezstarostný život plný cestování, nákupů a všechno je báječné. Na druhou stranu má stále snahu něco dokázat. Přitom kdo jiný už by mohl jen sedět a užívat si? Je to snad únik z reality? Může za to její nemoc? Hanka má jasno, že asi právě proto, že zažila hodně utrpení, tak se těší z každého dne.

„Vím, jaké to je, když máte pocit, že žádné zítra možná už ani nebude,“ svěřila se. Jak spolu vydrží? „Hlavně už se ani jeden z nás nesnažíme toho druhého předělávat. Už jsme taky životem oba dost otlučení.“ Ale kdyby se setkali dřív, tak prý jim to možná nevyšlo. „Prkotiny už dávno neřeším, nějaké ponožky v koutě mne nerozhází.

Štefan třeba nesnáší, když nechávám CD bez obalu, ale to je taky prkotina,“ říká zpěvačka a dále prozrazuje: „Jen jednou jsme se silně pohádali, přišlo mi, že je nespravedlivý. To jsem se rozohnila a třískla s nerozbitnými brýlemi o zem. A ony se rozbily.

Ale to bylo jen jednou,“ směje se.

Musí si ho hlídat!

Do sváteční atmosféry konce roku zasáhla krutá smrt, která Štefanovi sebrala matku. Dožila se úctyhodného věku 98 let. Kvůli smutku se letos na Slovensku ani žádné vánoční oslavy pak nekonaly. Oba dva odjeli na celé svátky do Valencie, kde bude Štefan také zkoušet v divadle. „Nám se hodně vyplatilo, že jsme dvoukariérové manželství. Musíme mít všechno naplánované na několik let dopředu.

Musíme vědět, kdy má který z nás koncerty, vystoupení a kdy máme volno,“ říká Hanka. Jezdí s manželem po světových štacích a pak chystá i svá vystoupení. Letos poprvé prý poruší dávný slib a budou snad vystupovat společně. Mají spolu domluvu: „Hanka mi slíbila, že když mě uvidí, že je to na jevišti špatné, tak mi to musí říct.

A kdybych řekl, že z toho jeviště neslezu, tak mě musí odstřelit,“ směje se Štefan.

Proslýchá se, že se kolem něj v poslední době točí jeho mladá kolegyně z opery. Nechá se Štefan okouzlit? A co na to Hanka?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama