Kvůli drobným mincím málem přišel Frank Sinatra o svého syna!

Říkali o něm: „Je to Frankův svět. My ostatní v něm jen žijeme.“

Jeden z nejslavnějších zpěváků 20. století, Frank Sinatra (+82) měl pověst vlivného člověka s nebezpečnými kontakty. Největší drama prožil, když mu v 60. letech unesli syna.

Život Francise Alberta Sinatry, syna sicilského hasiče, který se přistěhoval do Ameriky, málem skončil hned na začátku. Porod byl velmi těžký a musely při něm být použity kleště, které mu na celý život zanechaly jizvy na obličeji a na krku. Matka byla téměř v bezvědomí a malý Frank nedýchal. Babičku naštěstí napadlo omýt ho studenou vodou.

Dítě se probralo a tehdy tak svět nejspíš poprvé slyšel hlas muže, který se později stal jedním z prvních opravdu velkých idolů populární hudby.

Osudová láska Ava Gardner.
Osudová láska Ava Gardner.

Nosily si domů otisky jeho bot!

Také vás může zajímat ...

Jedním z následků komplikovaného porodu bylo i protržení ušního bubínku, což později Frankovi zabránilo ve vojenské službě u letectva. Když bylo Frankovi kolem dvaceti, okouzlil ho v rádiu populární zpěvák Bing Crosby (+74). Rozhodl se, že se rovněž dá na zpívání, i když předtím o něčem podobném neuvažoval.

Založil si vlastní skupinu a od písniček v místním rozhlase se během pár let dostal až k účinkování s velkým orchestrem. Jako jeden z prvních zpěváků v historii si dovedl získat přízeň dospívajících fanynek. Říká se dokonce, že některé si domů do ledničky odnášely ze sněhu vydloubnuté otisky bot z míst, kudy Frank prošel!

Byl výjimečně nadaný, nepotřeboval ani zkoušet nové písničky, často je zvládl nahrát na první dobrou. Hodně pro něho znamenaly ženy: oženil se celkem čtyřikrát a jeho náručí prošly i legendární krásky jako Marilyn Monroe (+36). Měl také velmi blízko k prezidentu J.F.

Kennedymu (+46) a říkalo se, že mu výrazně pomohl vyhrát kampaň, prý i díky svým údajným, nikdy plně neprokázaným stykům s mafií.

S budoucí kněžnou Grace Kelly.
S budoucí kněžnou Grace Kelly.

Sprchoval se i dvanáctkrát denně!

Frank byl pověstný další řadou věcí, například bohémským způsobem života. Neustále měl po ruce nějaký alkohol, neměl rád noc a samotu. Prohlašoval, že když člověk spí, tak o něco přichází. Dovedl být rozhazovačný a jako spropitné dával číšníkům i řidičům stodolarovky, na druhou stranu ale také hodně podporoval různou charitu.

Jeho poslední žena prozradila, že byl posedlý čistotou a sprchoval se až dvanáctkrát denně. Byl hodně drsný na novináře. Jednou nachytal fotografa v zahradě svého domu, když se před ním nečekaně objevil tváří v tvář. Vyděšený paparazzi před ním skočil do bazénu, a to i přesto, že neuměl plavat! Jedno z největších dramat zažil v roce 1963, kdy mu unesli syna.

S únosci, kteří požadovali velké výkupné, se domlouval z telefonních budek a jednou mu došly mince. Bál se v tu chvíli, že syna zabijí, naštěstí mu dali další šanci. Únosce pak chytili a syna dostal v pořádku zpět, ale od té doby u sebe vždy nosil mince na telefon. Nechyběly ani mezi předměty, které Frankovi po jeho smrti dali přátelé do rakve na památku.

Kromě mincí to byl balíček oblíbených žvýkaček a bonbónů, prsten s vyrytým nápisem „Sen“, balíček cigaret Camel a zapalovač značky Zippo.

Na jeho náhrobku je nápis, který Franka dobře charakterizuje, a sice název jedné písničky „To nejlepší teprve přijde“.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...