Kvůli Ivaně změnil Karel celý svůj dosavadní život

Vztah Karla Gotta (†80) a jeho manželky Ivany (44) by byl skvělým námětem na filmovou romanci. Bývalá zdravotní sestřička dokázala totiž dobýt uzavřené brány Bertramky i Mistrovo srdce. Jeho fanynky ji neměly rády, on za ní ale vždycky stál a bránil ji, co mu síly stačily.

V životě Karla Gotta se objevilo mnoho žen, žádná však neměla tolik výsad jako jeho pozdější manželka Ivanka. Jako jediná z Mistrových partnerech se směla nastěhovat na Bertramku, která byla do té doby jakousi nedobytnou pevností, kam se dostaly jen návštěvy.

Také vás může zajímat ...

Do té doby nepřicházelo v úvahu, že by se některá ze zpěvákových dam do vily nastěhovala! Takové pocty se opravdu žádné z Karlových žen, a že jich bylo opravdu mnoho, nikdy nedostalo. Ivana dokonce mohla zvedat kdykoliv i domácí telefonní linku, na což byl Gott celý svůj život velmi háklivý.

Zdá se, že zpěvák od prvního okamžiku věděl, že potkal tu pravou a byl ochotný kvůli ní překopat od základu svůj dosavadní život. Ona mu jeho otevřenost vracela svou oddaností, starostí a péčí v době, kdy na tom nebyl nejlépe.

Neměla o něj zájem

Gottovi fanynky často zcela neprávem osočovaly Ivanu, že je zlatokopka, která si zpěváka vyhlídla a doslova ho uhnala, aby si mohla pohádkově žít. Pravda je ale docela jiná. Budoucí manželé se potkali v roce 1999 v pražském Národním muzeu na party u příležitosti vyhlašování televizních cen TýTý.

Mezi spoustou krásných žen v oslnivých šatech si Karel Gott vyhlédl vystudovanou zdravotní sestru Ivanu, která na večírku působila jako asistentka zahraničních herců a režisérů. „Chvilku jsem si s ní povídal jako s neznámou dívkou a potom jsem si na ni vzal telefon,“ osvětlil zpěvák, jak se s manželkou seznámil.

Nikdy se jí ale prý nedoval, protože mu Ivana dala tehdy záměrně špatné telefonní číslo. „Prý proto, že jsem nebyl její typ,“ dodal s poněkud lišáckým úsměvem. Gott se ale nenechal odradit a když se po nějaké době potkali znovu na volbě Miss v Ostravě, oslnil Ivanu natolik, že mu dala konečně to správné číslo.

Dlouho vztah tajili

Zpočátku to prý ani jeden z nich nebral nijak vážně. Občas si zavolali, sešli se, ale nic neplánovali. Až časem se ukázalo, že si opravdu skvěle rozumí. Strávili spolu dokonce i první Vánoce, ještě před tím ji ale Karel vzal na týdenní dovolenou do Jihoafrické republiky. Po příletu se ale každý vrátil do svého domova. Zpěvák na Bertramku a Ivana do svého bytu.

Tehdy se ještě Karel Gott držel své zásady a nemínil porušovat letité zvyklosti týkající se jeho partnerek. Bývalá zdravotní sestřička si ale začala čím dál víc získávat jeho srdce. Často spolu cestovali k moři. Podle blízkých přátel takhle často s žádnou partnerkou předtím nelétal na dovolenou.

S Ivanou se podívali na Kubu, Mallorku, Menorku, do Řecka, do Austrálie a do Jihoafrické republiky. Právě poslední ze zmíněných dovolených byla pro pár přelomová. Do té doby se jim totiž dařilo vztah úspěšně tajit. Tehdy se psal rok 2001.

O pozornost nestála

Vůbec poprvé se spolu Ivana s Karlem objevili na veřejnosti při vyhlášení výsledků ankety Český slavík. Paradoxně spolu ale vůbec nepromluvili, protože zatímco Gott seděl vedle své nejmladší dcery Lucie Kovaříkové (33), Ivana seděla osaměle kdesi vzadu v publiku. Nikdo kromě nich tehdy neměl tušení, že patří k sobě. „Prostě nechci, aby se o mně psalo.

Miluji Karla, o nic jiného mi nejde,“ uvedla později.

Možná si byla dobře vědoma toho, že pokud chce po boku zpěváka zůstat, musí si počínat obezřetně. Nejedna známost Karla Gotta totiž skončila poté, co se jeho partnerky příliš otevřeně bavily s novináři. Skromnost se Ivaně vyplatila, protože v roce 2002 se jí jako jediné Mistrově partnerce podařilo vklouznout na Bertramku i s kufry a už tam zůstat.

Táta na plný úvazek

Ačkoli měl Karel Gott už dvě dcery, starší Dominiku (47) a mladší Lucii, s žádnou z nich neprožíval takové ty klasické rodičovské kratochvíle. Proto, když se mu v roce 2006 narodila dcera Charlotte Ella (14), byl odhodlaný stát se tátou na plný úvazek a dětství své dcery si patřičně užít. „Je krásná, je moje,“ to byla první Gottova slova těsně po porodu.

Malá Charlottka se bez nadsázky stala nejočekávanějším miminkem své doby. Sotva stačila třetí zpěvákova dcera oslavit druhé narozeniny, dostala ten nejkrásnější dárek – narodila se jí sestra Nelly Sofie (12). Karel Gott se sice prý myšlenky na syna nikdy nevzdal, na druhou stranu připustil, že asi umí zkrátka jen holčičky.

Po návratu domů zažíval něco docela nového, po domě pobíhala jedna žvatlající slečna a pláč druhé se nesl zdmi proslulé Bertramky. „Mám výčitky, že jsem své první dvě dcery neprovázel dětstvím, že jsem je vlastně opustil.

Nic jiného nezbývá než jim to vynahradit u jejich sestřiček, které budou vyrůstat v mém domě,“ uvedl tehdy Gott, který až s Ivanou zažíval opravdové rodinné štěstí.

Svatba byla v Las Vegas

Ještě před tím, než se narodila Ivaně a Karlovi jejich druhá dcerka Nellinka, stihli se vzít. Překvapivě se tak stalo v Las Vegas 8. ledna 2008. Dlouhých čtyřicet let se zpěvák sňatku úspěšně vyhýbal a nejspíš ho ani neplánoval. Ivana byla ale nepochybně tou pravou a tak s ní velmi rád k oltáři šel. Gott se prý ke svatbě odhodlával už nějaký čas.

Vždyť tou dobou spolu s Ivanou žili už sedm let, vychovávali dvouletou Charllotku a další dítě měli na cestě. „Pohrával jsem si s myšlenkou, že se pro tento krok rozhodnu. Jen jsem nevěděl kdy, za jakých okolností a jak ten úřední oficiální obřad zromantizovat. Pro všechny to byl obrovský šok a nikdo nechtěl věřit tomu, že se Ivaně podařilo Karla okroužkovat.

Gott krátce po obřadu řekl, že začíná nový život a s ním bude poznávat i jeho nové barvy, na které neměl doposud čas. Zatímco on byl po boku své krásné manželky šťastný, jeho fanynky plakaly doma do polštářů.

V dobrém i zlém spolu

Druhý listopad roku 2015, to byl den, kdy se fanouškům nejen v České republiky na okamžik zastavilo srdce. Objevila se totiž informace, že Mistr trpí rakovinou mízních uzlin. Zpočátku se zdálo, že je vše na dobré cestě k uzdravení. Manželka Ivana stála svému muži věrně po boku a ačkoli si za to vysloužila spoustu kritiky, bedlivě dohlížela na to, aby měl klid na boj s rakovinou.

Na konci léta 2019 se stále více spekulovalo o tom, že Gottův zdravotní stav není tak dobrý, jak se ještě nedávno zdálo.

Na přímou otázku, jak na tom zpěvák opravdu je, přišla naprosto zdrcující odpověď. Agresivní nádor díky intenzivní léčbě zcela zmizel, později se ale objevila vážná porucha krvetvorby, která i přes všechnu snahu lékařů vyústila v akutní leukemii. Všichni si byli moc dobře vědomi, že z téhle životní bitky zřejmě Karel Gott už jako vítěz neodejde.

Ivana se snažila být po celou dobu svému muži oporou a i když to pro ni i její dcerky bylo velmi náročné, musela být silná.

První říjnový den loňského roku, krátce před půlnocí bohužel Karel Gott svůj boj se zákeřnou nemocí prohrál. Zemřel doma obklopen svými nejbližšími. Ivana zůstala se svými dcerkami opuštěná a musela se vyrovnat nejen se ztrátou milovaného muže, otce svých dcer, ale také se ztrátou národem milovaného umělce, což s sebou neslo celou řadu povinností.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama