Kvůli špatnému partnerovi padla Whitney Houston na úplné dno!

V poslední fázi kariéry ztrácela hlas i paměť!

Americká zpěvačka a herečka Whitney Houston (+48) je důkazem toho, jak snadno lze ztratit vše, co člověk získá tvrdou prací. Stala se mimořádně úspěšnou a pak následoval strmý pád a předčasný konec.

Spousta hudebníků svůj talent zdědí po někom z rodičů. Whitney Houston v tomhle směru nebyla výjimkou. U ní to konkrétně byla maminka, která se zpěvu věnovala profesionálně. Nějaký čas dělala jeden z doprovodných hlasů i slavnému Elvisi Presleymu (+42).

Také vás může zajímat ...

Objevili ji v nočním baru!

Whitney byla nejen nadaná, ale také atraktivní a dokázala toho využít už v mládí. Stejně jako mnoho jiných dívek, které příroda obdařila dobrým vzhledem, pracovala jako modelka. Dotáhla to v tomto směru dost daleko, byla jednou z prvních úspěšných modelek tmavé pleti.

Přivydělávala si zpěvem v nočních barech. Jednalo se tehdy o podniky, kam by vlastně neměla mít přístup ani jako host, protože nebyla plnoletá. Riskovala, ale současně měla štěstí. Po barech chodili i hudební agenti a hledači nových tváří. Jeden takový se stal jejím producentem. Z Whitney během pár měsíců dokázal udělat vycházející hvězdu.

Ve dvaadvaceti letech vydala zpěvačka své první album a jednalo se o mimořádný komerční úspěch i z historického hlediska. A Whitney rozhodně neustrnula na místě, přidávala další a další písničky a alba. Její hvězda stoupala stále výš.

Špatný chlap do života

Dalším krůčkem ke světové slávě byla hlavní role, kterou si Whitney zahrála v dnes již kultovním snímku Osobní strážce. Partnerem jí tam byl oscarový herec Kevin Costner (65). Zajímavé je, že na plakátu k filmu není přímo Whitney, ale její dublérka.

Když se pořizovala fotografie, tak už totiž zpěvačka nebyla ve studiu. Dodnes se, zejména na pohřbech, hraje nádherná písnička I Will Always Love You ze zmíněného filmu. Ta se stala největším hitem Whitney.

Vypadalo to, že nic nemůže zabránit tomu, aby se zpěvačka další léta držela na nejvyšších příčkách slávy. Jenže ona udělala osudovou chybu. Do jejího života tvrdě zasáhly city k nesprávnému muži. Jmenoval se Bobby Brown (51) a byl rovněž zpěvákem.

Rozhodně se ale o něm nedalo říct, že je to správný chlap. Jakmile se za něho Whitney provdala, začaly problémy. Za některé nemohl Bobby, ale osud nebo příroda – zpěvačka třikrát potratila. Jen jednou se jí podařilo dítě donosit a na svět přišla dcera Bobbi Kristina (22).

Dcera následovala matku

Jak už bylo řečeno, Bobby rozhodně nebyl ukázkový parťák do života. Co s chlapem, který bere drogy a nutí do toho i partnerku? Byl to zkrátka násilnický sobec, který nešel ani pro facku daleko. Přesto s ním Whitney vydržela dlouhých čtrnáct let.

Za tu dobu si vypěstovala na drogách závislost, což mělo zhoubný vliv na její kariéru. Z velikánské hvězdy se postupně stala troska. Pád byl pomalý, ale neodvratitelný. Poslední dobrý rok pro Whitney byl ten přelomový – 2000 – kdy ještě podepsala smlouvu na další alba za sto milionů dolarů.

Potom už přestala zvládat i zpívání. Měla problémy s hlasem, nepamatovala si jména svých kolegů na jevišti. Věděla, že je to špatné a tak se pokusila odvrátit konec odvykacími kúrami. To jí ale pomohlo vždy jen na nějakou dobu.

V roce 2009 vydala nové album a rozjela se na turné. Pro její fanoušky to byl ovšem šok, na koncertech prý někteří žádali zpátky i vstupné! Raději pak zbytek koncertů zrušila. V roce 2012 zasáhla celý svět zpráva, že Whitney zemřela.

V jednom kalifornském hotelu bylo nalezeno její tělo ve vaně. Zpěvačka utonula, mohla za to ale hlavně kombinace drog, léků a alkoholu. Tři roky nato téměř stejným způsobem odešla ze světa i její dcera Bobbi Kristine. Rovněž byla závislá na drogách a také ji nalezli v bezvědomí ve vaně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama