Kvůli své velké lásky způsobil spoustu trápení

Když se Jiří zakoukal do Jany, nemilosrdně opustil Kamilu, se kterou žil přes třicet let!

Krásná herečka Jana Brejchová (80) měla odjakživa na muže smůlu. Když konečně potkala toho pravého, nemilosrdně ho přebrala své kamarádce. A vůbec jí přitom nevadilo, že jí tím zlomí srdce.

Jiří Zahajský (†68) byl vždycky poněkud komplikovaná osobnost. Někteří z jeho známých totiž opatrně hovořili o tom, že měl k alkoholu blíž, než bylo zdrávo. Do hospůdky nedaleko své chalupy na Kokořínsku prý chodil nejraději, když měli zavřeno.

Také vás může zajímat ...

Jeden panák za druhým

„Byl to vzácný host, takže když zabouchal na dveře třeba po ránu, byli jsme mu k službám,“ vzpomínal na Jiřího majitel restaurace a nezapomněl dodat, že představitel inspektora Trachty z filmu Rozpuštěný a vypuštěný doslova miloval vodku. Nevadila mu ani po ránu. Zahajský prý do sebe někdy klopil panák za panákem.

Navíc to byl rozený bavič. V hospůdce si vždycky sedl za bar a přátelsky rozprávěl s personálem. Sympatický herec chrlil jeden vtip za druhým, takže není divu, že ho měli všichni štamgasti rádi.

Kvůli nešťastné Kamile koupil chalupu

To ale byla pouze jedna z mnoha tváří Jiřího Zahajského. Přátelé, kteří ho znali blíže, vždy hovořili o tom, že byl člověk pevných zásad. Dokonce se nezalekl, ani když jeho dlouholetá přítelkyně, hlasatelka Kamila Moučková (92), měla vážné problémy s vládnoucím režimem.

Stál při ní, když kvůli svým postojům přišla o práci a musela se živit jako barmanka v hereckém klubu Komorního divadla. Kamilu neopustil, ani když podepsala Chartu 77 a později musela lepit pytlíky, aby měla alespoň nějaký příjem.

Když už se nemohl dívat, jak se Kamila trápí, koupil kvůli ní chalupu v Konrádově na Kokořínsku. Krásnou roubenku pak společně dávali dohromady a stala se jejich druhým domovem.

Milostné eskapády české Bardotky

Těžko dnes uvěřit, že po třiceti letech společného života dokázal zásadový Zahajský Kamilu opustit a odejít od ní k jiné ženě. Tou osudovou dámou se stala v polovině devadesátých let krásná, ale také poněkud nestálá herečka Jana Brejchová (80).

Janin osobní život byl vždy v hledáčku veřejného zájmu. Česká Bardotka, jak jí mnozí přezdívali, se poprvé vdávala, jen co dosáhla plnoletosti. Tím prvním osudovým mužem jejího života byl budoucí slavný světový režisér českého původu Miloš Forman (†86).

Neustále se ji snažil vychovávat

Jejich manželství ale brzy skončilo, a to nejen kvůli Formanovým častým nevěrám. Jistě se na něm podepsala i tehdejší bytová krize, protože mladí manželé vlastně neměli, kde by spolu složili hlavu. Je pochopitelné, že takový život Jana nemohla dlouho vydržet.

V roce 1962 se s Formanem rozvedla aby se krátce nato, spíš ze vzteku než z lásky, provdala za německého hercce Ulricha Theina (†64). Když ale porodila mrtvé miminko, byl s manželstvím konec. Ani v dalších letech neměla Brejchová v osobním životě štěstí.

Ačkoli si v roce 1964 vzala o mnoho let staršího herce Vlastimila Brodského (†81) a porodila mu dceru Terezu (52), nebyla spokojená.

Vytouženou pohodu nenašla ani po boku Jaromíra Hanzlíka (72), kvůli kterému se s Brodským rozvedla. Hanzlík se prý snažil neustále vychovávat nejen Terezu, se kterou tehdy cloumala puberta, ale i samotnou Brejchovou.

Zakoukala se do partnera kamarádky

Když toho měla herečka dost, tak se s Hanzlíkem po třinácti letech rozešla. V devadesátých letech se zakoukala do Jiřího Zahajského, kterého znala už léta. Vše bylo o to horší, že se prý kamarádila s Moučkovou, a dokonce k nim často jezdila na chalupu.

Tehdy Jiří neodolal jejím velkým očím a po třiceti letech strávených s Kamilou za sebou spálil všechny mosty. Když bývalé hlasatelce vracel klíče od bytu, do kterého se k ní kdysi přistěhoval, zhroutil se Moučkové celý svět.

Prý trvalo dalších dlouhých pět let, než se z toho vzpamatovala. Jenže Zahajský a Brejchová byli najednou doslova zaslepení láskou, a na Kamilino trápení nebrali ohledy.

Stala se z ní oddaná hospodyňka

Jak se později ukázalo, Jana a Jiří si rozuměli ve všem. Byli stejná generace, měli rádi podobnou hudbu a četli stejné knihy. Když se v roce 1997 vzali, byla Brejchová přesvědčená, že vedle Zahajského v klidu zestárne.

Spolu jezdili na chalupu, kterou kdysi Moučková zařizovala, a užívali si každou hezkou chvíli. Z Jany se stala oddaná hospodyňka. Jiří si zase maloval v idylických barvách hezký podzim života. „Těším se na to, až budu dědek. Budu zapomínat a bude mi fajn,“ říkal. Jenže krutý osud jim moc klidných let nedopřál.

Jejich idylu zničila vážná nemoc

Jiří totiž onemocněl rakovinou prostaty, která mu velmi ztrpčila poslední roky života. Tehdy se ale statečná Brejchová pustila do boje a dělala vše pro to, aby se Jiří uzdravil. Neúnavně mu vyvařovala, aby nabral ztracená kila, chodila s ním na procházky a podporovala ho v divadelní kariéře, která pro něj byla tak důležitá.

Bohužel, rakovinu nemohla zahnat ani její obětavá péče.

Od roku 2001 podstoupil Jiří několik chemoterapií a pendloval mezi nemocnicí a domovem. V roce 2004 to vypadalo, že se jeho stav zlepšil. Hodně odpočíval a spoustu času trávil s Janou na milované chalupě. Pak ale najednou věci nabraly rychlý spád.

Zákeřná rakovina znovu udeřila

V roce 2007 nemoc udeřila znovu a v mnohem větší síle. Když Jiří Zahajský 19. července 2007 zemřel, truchlili po něm nejen přátelé, ale i dvě osudové ženy jeho života. Kamila Moučková, kterou před lety opustil, a zoufalá manželka Jana Brejchová, která se mu do poslední chvíle snažila ulehčit každý okamžik boje s vážnou nemocí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...