Kypr – Ostrov zrození bohyně Afrodity

Přeneste se s námi pryč od starostí

Až se situace ve světě uklidní a budete přemýšlet, že
vyrazíte na dovolenou, kde jsou krásné pláže, ale také
dostatek památek, tak je pro vás Kypr ideální volbou!
Ostrov lásky, kde se měla zrodit krásná Afrodita je plný
romantické historie, ale i ideální na výlety či odpočinek.

Jen kousek od pobřeží Afriky či Libanonu leží třetí největší
ostrov Středomoří – Kypr. I když geograficky patří do Asie, z kulturního hlediska se tu budete cítit spíše jako v Evropě.
Navíc zde naleznete vše, ať už jste milovníky památek, divokého pohoří či nádherných pláží, které bývají přes léto vyhledávány turisty z celého světa.

Také vás může zajímat ...

Jsou průzračně čisté, místní je starostlivě udržují čisté a bezpečné. Ta nejvyhlášenější je bezpochyby v Agia Napa, její běloskvoucí
písek a čistá voda byly oceněny i v rámci UNESCO. Mimo sezónu zde však najdete oázu pro odpočinek a neuvěřitelný klid a pohodu. Za přibližně tři a půl hodiny letu z Prahy se ocitnete na kyperském letišti Lernace.

Pláž, kde se zrodila láska

V roce 1974 proběhl na Kypru vojenský převrat a země se rozdělila na dvě části, a to řeckou a tureckou. České cestovky nabízejí zájezdy zejména do řecké jižní části Kypru. Kypr se může pochlubit vůbec nejvyššími teplotami co se zemí Evropské unie týká, a proto si zde užijete sluníčka téměř celoročně.

Kypru se navíc přezdívá ostrovem lásky, protože antická mytologie vypráví, že se právě zde z mořské pěny na skaliskách zrodila bohyně Afrodita. Na toto místo se můžete vydat, je jím zátoka Petra tou Romiou, známá jako Afroditina pláž, kterou doprovází mnoho pověr.

Kouzlo antické doby

Na to, jak je Kypr malý, je rájem památek. Ostrov byl ovlivněn těžbou mědi, se kterou se zde začalo již v roce 3500 př. n. l., a proto sem jezdilo za obchodem mnoho kultur, které zde za sebou zanechaly vliv. Proto se na Kypru setkáte jak s asijskými, africkými tak evropskými pozůstatky.

Například antické památky bývají zasvěcené právě Afroditě, a to třeba pozůstatky Afroditina chrámu, několik kilometrů od Pafosu. V Limassolu můžete obdivovat islámské mešity ale také ruiny městského království Amarthus, hrad Kolossi nebo Apollonův chrám.

Rozhodně byste neměli opomenout ani návštěvu města Larnaca, kde kromě luxusních hotelů najdete také Archeologické muzeum a hrobku Lazara, kterého měl Ježíš tři dny po smrti oživit.

Těšit se můžete ale i na palmové promenády s širokými plážemi a dostatek barů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...