Ladislav Potměšil: Hrál i zpíval jako o život

Jako malý kluk rád zpíval, ale hraní dal přednost a udělal dobře. LADISLAV POTMĚŠIL (73) už odmala věděl, kam se bude ve svém životě ubírat. Byl stvořený pro divadlo.

Dnes již známý herec Ladislav Potměšil (73) si svou kariéru vysnil už jako malý kluk. Nejdřív se však věnoval zpívání a zpíval v nejrůznějších souborech. Zpěv ho bavil, ale potom ho jeho rodina zasvětila do herectví.

Také vás může zajímat ...

Brali malého Ladislava do divadla a jemu přišlo, jako kdyby se našel. Svoji první divadelní roli dostal už ve třinácti letech, a to ve hře Zmrtvýchvstání. A ve filmu se objevil v roce 1961. Šlo o dobrodružný rodinný film Ledové moře volá.Od té doby se ve filmech objevoval pravidelně.

Škola ho nebavila

Když trochu povyrostl, rozhodl se jít studovat právě herectví. Jeho spolužačkami byly například Hana Maciuchová (73) a Daniela Kolářová (72).Potměšila škola moc nebavila, učení pro něj nebylo nijak zajímavé a z toho důvodu mu také moc nešlo. Proto byl také moc rád, když mu bylo v druhém ročníku nabídnuto hostování v Realistickém divadle.

Tam se taky jako mládenec docela dlouho udržel.Nicméně se uchytil také v televizi, kde si zahrál například v trilogii Byl jednou jeden polda.

Zahrál si rovněž v Ordinaci v růžové zahradě a mnoha dalších filmech a seriálech.

S hraním skončil

V současnosti už hraní pověsil na hřebík.Jeho zdravotní stav není nejlepší, prodělal několik operací a lékaři si mysleli, že už se na vlastní nohy nepostaví. On to ale zvládl, ale zdraví nechce už pokoušet.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...