Ladislav Štaidl nebyl věrný ani svým milenkám!

Nejslavnější čeští svůdníci – 2.díl

Mezi nejznámější české svůdníky patřil určitě Ladislav Štaidl (75). Jeho schopnosti, popularita, příjemný vzhled a vliv mu průběžně zajišťovaly zájem mnoha mladých žen. Kolik jich ve skutečnosti bylo, neví asi ani on sám!

Hudebník Ladislav Štaidl (75) se výrazně začal prosazovat v 60. letech. Stál u zrodu různých kapel a písniček, založil divadlo Apollo, půl roku vystupoval v Las Vegas. Bylo jasné, že popularita mu přinese kromě peněz a slávy také přízeň mnoha žen. A on toho dokázal využívat!

Také vás může zajímat ...

Věděla, že je nevěrný!

Svoji ženu Aňu (73) si vzal Ladislav po pěti letech chození v září roku 1974. Ženit se původně ještě nechtěl, ale Aňa přišla do jiného stavu, ačkoliv měla antikoncepci. Jako manžela si ho nemohla vynachválit.

Popisovala ho jako pozorného a galantního muže. Stejně tak byl i vzorným otcem. Uměl prý být i přísný, ale ne nadlouho. Nikdo ale není dokonalý a u Ladislava byly problémem jeho nevěry. Přesto s ním Aňa zůstala v manželství dlouhých pětadvacet let.

Nebylo to kvůli nějakému nadstandardu. „V Jevanech nebyla studna s pitnou vodou,“ líčila v jednom rozhovoru. „Dovedete si představit, kolik bas minerálek pro rodinu a piv pro hosty ve studiu i doma jsem musela natahat?

A kolikrát jsem nadávala na zahradu, když jsem ji sama sekala?“ Na vztah s Ladislavem ale vzpomínala jako na krásnou dobu, za kterou je vděčná a nebyl důvod, proč se „nervovat bezvýznamným sexem někde v hotelu“.

Milovala ho ze všech nejvíc!

Manželství Ladislava Štaidla nedokázal rozvrátit ani jeho dlouholetý vztah se zpěvačkou Jitkou Zelenkovou (70). Trvalo to jedenáct let a Jitka tomu obětovala všechny další možné lásky a zřejmě i možnost stát se matkou. Na rozvod nijak netlačila.

A věděla, že není jedinou Ladislavovou milenkou. Vadilo jí to, bylo jí však jasné, že s tím nic neudělá. Jak Jitka uvedla, s většinou dalších žen své lásky se znala osobně. „Probíraly jsme to spolu a ony se mi smály,“ vzpomínala.

„Jenže s nimi to vždycky rychle skončilo, a mezi námi to fungovalo dál.“ O poměru Ladislava s Jitkou věděla i jeho manželka. Po letech se Ani Štaidlové zeptali, kdy přišla na nevěry svého životního partnera.

Odpověděla docela drsně: „To si nepamatuji. Jen vím, že když jsem se ho ptala na Zelenkovou, řekl: To nic neznamená, s tou spí každý.“

Ve své vzpomínkové knize, díky které se vlastně celá historie Ladislava a Jitky konečně naplno odhalila, hudebník přiznal, že se ke zpěvačce nechoval vždycky fér. Nic se pro ni ale nezměnilo v tom, že Ladislav zůstal její životní láskou a osudovým mužem.

Spal s Darinkou nebo ne?

Další zpěvačkou, jejíž život Ladislav Štaidl výrazně ovlivnil, byla Iveta Bartošová (†48). Stalo se to v době, kdy mladá zpěvačka prožívala šok z tragické smrti svého přítele a pěveckého partnera Petra Sepéšiho (†25).

Mezi Ivetou a Ladislavem vznikl nejprve pracovní vztah. Začala totiž zpívat s jeho orchestrem. Pak se sblížili i osobně. Iveta našla ve starším muži nejen chápavého a naslouchajícího kamaráda, ale i vlivného člověka, který jí pomohl s kariérou.

Ačkoliv Ladislav se nerozvedl, začal s Ivetou žít v bytě v centru Prahy. Nepřál si ovšem mít další dítě, na rozdíl od mladé zpěvačky, která se matkou stát chtěla. Když přišla Iveta do jiného stavu, musela jít na interrupci.

Podruhé si ale postavila hlavu a řekla, že si dítě nechá. Ani společný potomek ale tento vztah nezachránil. V době, kdy ještě žil s Ivetou, měl mít Ladislav také vztah s Darou Rolins (47), tehdy ještě mladičkou Darinkou Rolincovou.

Tvrdil, že s ní prožil „velký milostný příběh“ a že ho „uhranula obrovskou dávkou muzikálnosti a později také nečekanou sexualitou.“

Zpěvačka, která v té době byla nezletilá, to zuřivě popírala. Novinářům řekla: „Vždyť byl pomalu důchodcem a já jen děvčátko, když – jak on tvrdí -se mnou prý spal. Brrr… A teď, když jsem sama matkou, mi ta představa přijde ještě nechutnější!“

Synovi nejprve moc nevěřil, dnes na něho může být pyšný

Syn Artur (23) se Ladislavu Štaidlovi narodil, když bylo hudebníkovi už jednapadesát let. V jednom rozhlasovém interview přiznal, že pořídit si v takovém věku dítě a ještě se zpěvačkou – Ivetou Bartošovou – bylo nezodpovědné.

V době jeho dospívání měl o Arturovi pochybnosti. Nakonec se ale ukázalo, že Artur zdědil po otci muzikantské geny a také prý džentlmenskou povahu. Jestli se jednou za svojí osobní historií bude ohlížet také jako za příběhem svůdníka, to ukáže čas!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...