Ladná chůze se dá natrénovat?

Chcete vypadat při chůzi lépe a udělat dojem? Ladný krok není výsadou pouze manekýnek – i vy ji můžete zvládnout.

Nejsou to jen šaty, které z vás udělají dámu. Budete-li se hrbit, klopýtat a klopit oči k zemi, nebudete působit sebevědomě a přitažlivě, ba co více, můžete působit dokonce směšně. Vzpřímený postoj, správné držení těla a ladné pohyby okolí upozorní na to, že jste sebevědomá žena, která ví, co chce. A to natrénovat lze!

1. Trénujte postoj Nehrbte se! Narovnat se a úsměv – to je základ, na kterém můžete stavět dál. Ale pozor. I když se snažíte být narovnaná, měla byste vypadat přirozeně a uvolněně. Stoupněte si zpříma, ramena zatlačte trochu dozadu, mírným obloukem zhoupněte pánev dozadu. Není třeba zatajovat dech, zatínat prsní svaly a špulit zadek, že se sotva pohnete z místa.

Ponechte paže volně podél těla a nevytahujte se křečovitě v kolenou.

Také vás může zajímat ...

Lehce uvolněná by měla být také pánev.

2. Sebevědomý pohled Důležitý je sklon hlavy. Bradu srovnejte a vysuňte ji mírně dopředu, krk tak bude vypadat opticky delší. Vypadá to mnohem líp, než když máte svěšený krk – snadno se tak dělá podbradek. Je velmi důležité, aby na vás bylo znát, že se ve svém oblečení cítíte pohodlně. Oblečení je mnohem víc, než pouhý oděv.

Vyzařuje kousek vašeho já, všem navenek ukazuje, jaký máte vkus a co se vám líbí.

Nezáleží na značce a ceně, záleží na tom, jestli vám oblečení padne a je vaší součástí.

3. Nebojte se podpatků Udržet rovnováhu na podpatcích a s lehkostí balancovat každičký krok, je velké umění. Chůzi na podpatcích je třeba natrénovat opravdu pilně. Pro začátek zvolte nízký a raději silnější podpatek, jakmile vám chůze nebude dělat problémy, můžete vyzkoušet o něco vyšší podpatek. Při koupi střevíčků dbejte, aby podpatek byl stabilní.

Rozhodně však nemá smysl potácet se na vysokých jehlách, když je to pro vás velmi obtížné a nepříjemné.

4. Vybruste styl chůze Všimněte si, kam při chůzi směřuje vaše špička, jak dlouhé děláte kroky, na jakou šířku máte od sebe nohy. Jedna noha by měla druhou následovat v přímé linii, špičky nesmí vybočovat do stran ani se „choulit“ k sobě. Až budete trénovat chůzi, představte si, že je na podlaze čára, po které musíte zpříma jít.

K tomu přidejte vše, co jste se naučila v bodech 1 a 2 a obujte boty na podpatku.

Pokud to chcete dotáhnout velmi daleko, přidejte velkou tlustou knihu na hlavu.

A vůbec nejdůležitější je váš upřímný úsměv, kterým dáte všem najevo, že jste nejen sebevědomá, ale také otevřená a sympatická. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...