Lahodný dortík s tekutým vnitřkem

Suroviny:  230 g hořké čokolády  3 vajíčka  115 g másla  1/3 hrnku hladké mouky a cukru  moučkový cukr na dozdobení  ovoce dle chuti

Postup: Čokoládu nakrájíme na kousky a rozpustíme nad parou, nebo v mikrovlnce. Necháme zchladnout. Změklé máslo vyšleháme s cukrem do pěny, poté přidáme po jednom vajíčka. Dobře promícháme. Do máslově směsi přidáme mouku a promícháme. Nakonec přilijeme zchladlou čokoládu a zamícháme vše dohromady, až vznikne řidší čokoládové těsto.

Také vás může zajímat ...

Vymažeme keramické formičky máslem a každou vysypeme trochou krupicového cukru. Naplníme formičky těstem, buď pomocí cukrářského sáčku, nebo lžíce.

Předehřejeme troubu na 200 °C a pečeme 10 až 15 minut.

Záleží na velikosti formiček. Vyndáme z trouby a necháme 5 minut chladnout. Vyklopíme dortík na talířek, posypeme vršek moučkovým cukrem, ozdobíme ovocem a ihned servírujeme.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...