Lámou se vám nehty? Možná vám chybí živiny!

Problémy s nehty, jako je třeba lámání, štěpení nebo bílé skvrny, jsou často způsobeny nedostatečným příjmem určitých živin.

V tu chvíli moc nezmůžou ani žádné posilovače a zpevňovače nehtů. Musíte tělu dodat potřebné vitaminy a minerální látky.

Také vás může zajímat ...

Základní prvek: keratin

Zdravé a silné nehty jsou symbolem celkového zdraví, přispívají k elegantnímu vzhledu, chrání nervová zakončení a špičky prstů před poraněním. Nehty jsou „vyrobeny“ převážně z keratinu a za optimálních podmínek vyrostou o 0,5 až 1,2 mm každý týden. Nehty na rukou rostou rychleji než nehty na nohou, rychleji rostou také v létě a během těhotenství.

Hlídejte jídelníček

Na nehty působí mnoho vlivů – různé faktory životního prostředí, chemické přípravky používané v domácnosti, práce, kterou vykonáváte a hlavně strava. Špatná strava může nejen zpomalit růst nehtů, ale může vést k mnoha dalším problémům, jako je křehkost, rýhy, štěpení, lámání či bílé skvrny.

Pro dosažení a udržení silných a zdravých nehtů je důležité jíst dobře vyváženou, zdravou stravu, bohatou na biotin (vitamin H). Ten je obsažen například v mléce, vaječném žloutku, ovesných vločkách, sojových výrobcích, rýži nebo luštěninách.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...