Láska k ní byla silnější, než strach z odsouzení

Začátky jejich vztahu nebyly ideální. DAVID PRACHAŘ (61) byl totiž ženatý a LINDA RYBOVÁ (45) to dlouhá léta kvůli tomu schytávala na každém kroku. I Davida lidé odsuzovali.

Kvůli mladší milence rozbil rodinu. Tyto soudy musel kdysi herec David Prachař (61) ze seriálu Slunečná, poslouchat denně. O nic lépe na tom nebyla ani jeho současná manželka, herečka Linda Rybová (45), která se zase objevuje v seriálu Ulice.

Také vás může zajímat ...

I ji veřejnost lynčovala za to, že odloudila nejen manžela, ale především tatínka dvou dětí. Davidova bývalá manželka, herečka Dana Batulková (62), která také účinkuje v seriálu Slunečná, Lindě prý dodnes nemůže přijít na jméno.

Byla holka do větru?

Než Linda poznala Davida, neměla o vztahy nouzi. Rozhodně nepatřila mezi ženy, které čekají na prince na bílém koni. Atraktivní blondýnka si užívala, když s ní muži flirtovali a lichotili jí. Navíc, Linda měla slabost pro muzikanty a randila výhradně jen s nimi.

Po jejím boku se objevil například Robert Kodym (53), který je zakladatelem kapely Lucie. Poté se během natáčení filmu Kytice zakoukala do zpěváka Dana Bárty (51). Ani tenhle vztah blondýnce příliš dlouho nevydržel.

Nejdelší vztah měla s talentovaným muzikantem Janem P. Muchowem (49), ten se s ní ale rozešel, protože prý měla hodně nestálou povahu. Tehdy už se o ní ale zřejmě šuškalo, že muže často střídá.

S žádným z milenců jí to nevyšlo, což překvapivě změnil až ženatý herec. David byl její pravý opak. Choval se jako vzorný manžel.

Byl ukázkový manžel

Své ženě Daně byl ve všem oporou, a slovo nevěra bylo u nich doma do té doby téměř sprostým slovem. Oba slušně vydělávali, a starali se o své dvě děti, Jakuba (37) a Marianu (26). Nic nenaznačovalo tomu, že by měli nějakou manželskou krizi, byli spolu už pěknou řádku let a podle všeho jim to báječně klapalo.

Pak se ale David zničehonic začal stýkat s mladší Lindou, a o svém manželství nejspíš začal pochybovat. Jak se ti dva dali vůbec dohromady?

Nechtěla to komplikovat

Paradoxem je, že právě díky Batulkové se Linda s Davidem poznali. Tehdy totiž obě herečky hrály v jednom a tom samém divadle, navíc měly i společnou šatnu a často spolu ztratily řeč. Rybová a Prachař prý byli ze začátku jen přátelé, a na téhle úrovni to drželi něco málo přes rok.

Pak se ale jejich vztah změnil a zjistili, že je mezi nimi něco víc, než jen pouhé přátelství. Pro Lindu to však muselo být nesmírně těžké období, moc dobře si byla vědoma, co všechno je ve hře. Lásce se ale zkrátka nedá poručit a nezbývalo jim tak nic jiného, než udělat za minulostí tlustou čáru.

Chtěli poměr držet pod pokličkou

Zpočátku ale údajně chtěli všechno co nejdéle tajit. Pak si ale Dana měla všimnout manželova podivného chování. Dokonce se říká, že neměla nikoho, s kým se poradila, a tak si šla pro radu k Lindě, aniž by tušila, že právě s tou je jí manžel nevěrný.

O to větší šok pro mi později musel být, když všechno konečně vyplulo na povrch. Krátce nato Linda poprvé otěhotněla, což muselo být pro Danu opravdu hodně těžké.

Rodina, na které si tak moc zakládala, se jí ze dne na den začala úplně rozpadat. Dokonce přišla i o střechu nad hlavou, když o Vánoce jejich společný dům vyhořel. Všechno tak bylo v troskách ona se z toho nemohla dlouho vzpamatovat.

Dala jí pár facek?

Proslýchá se, že když šla Dana do divadla a potkala tam Lindu, hned jí nafackovala. Dodnes se však neví, co je na tom pravdy, a ani jedna z hereček se k tomu nechce příliš vyjadřovat. Od té doby nemůže Batulková o Lindě ani slyšet.

Doteď dámy nezakopaly válečnou sekyru, a nejspíš to ani nemají v plánu. Dana je dnes šťastná po boku divadelního režiséra Ondřeje Zajíce (50) a na nic jí neschází.

Pár let po jejich dramatickém rozchodu Dany a Davida ale spatřila světlo světa informace, že to byla Batulková, kdo měl mít jako první tajný románek, což herec měl tak špatně snášet, až si z toho našel milenku. Jaká verze je ta správná, to se možná už nikdy nedozvíme, zřejmě je ale všechno tak, jak má být.

Vyplatilo se jim to

Když se Prachař s Batulkovou konečně rozvedl a s dalším sňatkem moc neotálel. Ačkoliv si mnozí mysleli, že sympatie mezi Davidem a Lindou brzy opadnou kvůli velkému věkovému rozdílu, oni je přesvědčili o opaku a ve šťastném manželství žijí už téměř dvě desítky let, a mají spolu tři děti, Rozárku (17), Josefínu (16), a Františka (12).

I když jejich začátky byly těžké a museli se vypořádat s pořádnou vlnou kritiky, ustáli to. Jejich risk se jim zřejmě vyplatil, a David je přesvědčený, že se rozhodl správně a s Lindou už vydrží do konce života.

Jsou stále zamilovaní

I po tolika letech soužití jsou do sebe Linda s Davidem stále zamilovaní. Věkový rozdíl šestnácti let pro ně nikdy nebyl žádný problém, mají spoustu společných témat, a nikdy se prý nenudí. Před lety společně zrekontruovali starý mlýn, kde později prožili kus života a kde podle všeho byli nejšťastnější.

Kvůli práci a škole se ale museli vrátit zpátky do Prahy, aby jim to ulehčilo každodenní chod domácnosti. Dodnes ho však využívají jako víkendovou chatu, kde si od všeho toho pracovního shonu pořádně odpočinou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama