Láska na první pohled to nebyla ani náhodou!

První schůzku napoví jen velmi málo o tom, jestli bude dvěma lidem vztah fungovat nebo ne. Pokud bychom posuzovali budoucnost páru právě podle jejich seznámení, mela by být Tereza Brodská (52) a Herbert Slavík (57) nejspíš už dávno rozvedení. Je tomu ale přesně naopak.

Herečka, která v současné době září v seriálu Slunečná, je po boku svého druhého manžela šťastná a o jejich vztahu se mluví jako o jednom z nejpevnějších v celém českém showbyznysu. Na otázku, jak je možné si v dnešní nelehké době udržet takový vztah odpověděla Brodská velmi otevřeně. „Oba dva musí chtít být spolu.

Také vás může zajímat ...

Manželství je o vzájemné toleranci, úctě ke druhému, důvěře, ale i určité velkorysosti,“ řekla a zřejmě ví o čem mluví, vždyť po boku svého muže stojí už dlouhých pětadvacet let.

Chtěla, aby hned odešel

Seznámení manželů ani v nejmenším nepřipomíná červenou knihovnu, naopak. Chybělo jen málo a naštvaná herečka by se tehdy po Slavíkovi možná vrhla, aby mu dala co proto. Brodská byla tehdy totiž požádána o rozhovor a přesto, že dotyčnému novináři řekla, že si v žádném případě nepřeje, aby ji během rozhovoru fotili, dorazil na místo schůzky i fotograf.

To pochopitelně herečku, která se prý ten den necítila vůbec dobře, rozpálila doběla. Nechápala, jak si mohl fotograf dovolit nerespektovat její výslovné přání. Vyzvala proto Herberta Slavíka, aby okamžitě odešel, protože z focení stejně nic nebude. Ten ale jakoby jí vůbec neslyšel a na arogantní jednání reagoval rovněž nepřátelsky.

Řekl prý Tereze, ať ho laskavě nechá dělat jeho práci, pak se podívala na snímky a potom, že je může třeba roztrhat.

„Byl cholerický. Já jsem dala zpátečku, zalekla jsem se a taky jsem musela uznat, že jsem byla až moc arogantní,“ svěřila se později herečka s tím, že potom už se jenom kála. Když pak prý viděla fotky, které Slavík pořídil, tak zpytovala svědomí snad ještě víc. „No a pak jsem si ho vzala a měla s ním děcko,“ směje se Tereza.

Pro ně dva prý platí, že z velké se nenávisti se zrodila stejně tak silná láska, která byla 25. listopadu korunována pětadvaceti lety společného života.

Vdávala se už podruhé

Když se v roce 1995 postavila Brodská před oltář, nebylo to poprvé. Zřejmě jen ti skalní fanoušci věděli, že se oblíbená herečka provdala poprvé jako velmi mladá. Učaroval jí temperamentní Čechošpaněl Jordi Niubó (56), který studoval na pražské FAMU režiséra a producenta. Poznali si v době, když Tereza studovala na konzervatoři a vzali se v jejích jednadvaceti letech.

Už od samého začátku ale bylo všechno špatně. Herečka se totiž vdávala v květnu, kdy se svatby nedoporučují, navíc v černých šatech a večer šla hrát s Jiřím Bartoškou (73) Havlovu hru Largo Desolato. Jakoby šla po stopách svých rodičů, kteří si navzdory všem pověrám vybrali pátek třináctého, třináctou hodinu a pozvali třináct hostů.

Manželství Terezy nakonec vydrželo pouhé čtyři roky. Na rozvodu se prý oba manželé rozumě dohodli pro oboustrannou nezralost. „Ano, je to tak, byli jsme manželé. A dodnes spolu máme krásný vztah,“ svěřila se Brodská s tím, že po rozvodu zůstali s Jordim přátelé. Druhé manželství to bylo i pro jejího muže, který má z prvního manželství dospělou dceru.

Osud jim dopřál jen syna

Už jako malá dívenka si Tereza slíbila, že jestli bude mít jednou dítě, pak jedině z opravdové lásky. Mimo to si také přála postarat se o svého potomka lépe, než její slavní rodiče Jana Brejchová (80) a Vlastimil Brodský (81). Dnes už není žádným tajemstvím, že v době, kdy se Tereza narodila prožívali její rodiče sen každého herce.

Byl o ně obrovský zájem a šli doslova z role do role. Na svou jedinou dceru tak neměli příliš mnoho času a proto ji svěřili do rukou jedné z Janiných sester, Blanky (†73). Malé Terezce bylo tehdy pouhých šest týdnů a u tety Blanky, která pro ni byla druhou maminkou, žila až do svých šesti let. Svého času jí dokonce oslovovala maminko.

Rodiče vídala jen občas o víkendech – a nebo, když se s ní chtěli vyfotit pro novináře.

Takový osud pro své dítě Tereza nechtěla. Se Slavíkem spolu mají syna Samuela (24), který měl od své slavné mámy doslova nadstandardní péči. Herečka měla s manželem přemýšlet údajně ještě o dalším potomkovi, ale ten nakonec nepřišel. O to víc se věnovala Samuelovi. Dnes už je z něho dospělý muž, který má přítelkyni a od rodičů se odstěhoval.

Ačkoli jeho odchod nesla Tereza prý velmi těžce, na smutnění neměla díky natáčení seriálu Slunečná naštěstí moc času. V minulosti uvažovala herečka údajně o adopci, ale to by museli souhlasit všichni zúčastnění a zdá se, že někdo z rodiny s takovou myšlenkou srovnaný nebyl.

Splnili si svůj sen o bydlení

Letos v létě se manželům poštěstilo a po letech bydlení v centru Prahy se odstěhovali do novostavby v rezidenčním objektu. Z krásné terasy mají výhled do lesoparku, v jehož srdci se ukrývá anglický park plný romantických soch a staveb z 19. století. „Už se moc těším, až si to tady zařídím.

Sezení, kytičky a budu se jen koukat do zeleně. To jsem si celý život přála a konečně to mám,“ netajila se svým nadšením herečka. Zdá se, že jí ke štěstí už nic nechybí, snad jenom kdyby se zdravotní stav její maminky mohl zlepšit. To je totiž asi to jediné, co herečku posledních několik let opravdu trápí.

Je přítelem, skálou i majákem

Navzdory tomu, že manžel bývá často kvůli své práci pryč a nemají na sebe možná tolik času kolik by si přáli, milují se prý stále stejně jako na začátku. Slib, který si dali, že spolu budou v dobrém i zlém, drží statečně. „Manžela si velmi vážím za to, že když jsem se ocitla v těžkých životních situacích, tak mě podržel.

Je to vlastně takový můj maják,“ rozplývá se herečka, pro kterou je spokojená rodina vším. O manželovi mluví jako o své životní lásce, nejlepším parťákovi,úžasném otci pro jejich syna a pevnou skálou o níž se může v těžkých časech vždycky opřít.

A pravdou je, že těžkých životních okamžiků má za sebou herečka opravdu požehnaně. V roce 2002 ji navždy opustil milovaný tatínek Vlastimil Brodský, zemřela jí druhá maminka teta Blanka a ani se slavnou mámou to nemá Tereza jednoduché. Tu totiž našli v roce 2013 na pokraji smrti na podlaze jejího bytu.

Brejchová prodělala srdeční kolaps a jen co se z něho trochu vzpamatovala, diagnostikovali jí lékaři závažnou diagnózu – úbytek bílé mozkové hmoty.

Domů se už bohužel nevrátila a v současné době žije v sanatoriu, kde odmítá většinu návštěv kromě své dcery s rodinou. Občas toho bývá na Terezu tolik, že na ni údajně útočí deprese, i tehdy ale ví, že má někoho, kdo ji nabídne rameno, aby se mohla vyplakat a podepře ji, kdyby náhodou padala na kolena.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama